HLAVNÝ DENNÍK
PORADŇA SLOVENSKO

RADÍME: Na stredných školách v Bratislavskom kraji sú stovky voľných miest. Kam môžete poslať svoje dieťa?

tasr

Na školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) sa v utorok 18. júna uskutoční druhé kolo prijímacích skúšok na miesta, ktoré sa nenaplnili v prvom kole. „Druhé kolo robí 36 stredných škôl a pre uchádzačov o štúdium je ešte stále voľných 562 miest,“ informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Na gymnáziách v štvorročnom a päťročnom štúdiu je v druhom kole voľných 49 miest, 11 študentov sa môže dostať napríklad do bilingválnej triedy na Gymnáziu v Malackách či na Športové gymnázium na Ostredkovej v Bratislave.

Stredné odborné školy (SOŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK ponúkajú ešte 502 voľných miest – v technických smeroch, v automobilovom odbore či v službách.

Stíhačka F-35 je riadená čínskymi čipmi. Hystéria okolo „špionáže“ Huawei sa rozpadá

Do prijímacieho konania pre školský rok 2019/2020 na stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja bolo celkovo podaných o 1268 prihlášok viac ako v minulom roku. Ide o vyše 15-percentný nárast v porovnaní s rokom 2018.

Gymnáziá v štvorročnom a päťročnom štúdiu v školskom roku 2019/2020 ponúkajú 769 miest, v osemročnom štúdiu 280 miest a stredné odborné školy ponúkajú 3459 miest.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info