HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Kiskova strana pre Fica nič neznamená, Bugára ani Danka neprekvapila

tasr

Novú stranu bývalého prezidenta Andreja Kisku vníma predseda Smeru-SD Robert Fico ako problém opozície. „Pre mňa pán Kiska neznamená absolútne nič. Myslím si, že takto ho vnímajú aj voliči strany Smer-SD. My vôbec nevnímame, neriešime. Toto je problém liberálov, opozície, toto sa Smeru-SD absolútne nedotýka,“ skonštatoval Fico.

Kisku opätovne kritizoval. Spomenul napríklad jeho cesty vládnym špeciálom z Bratislavy do Popradu a zopakoval tvrdenia, že klamal pri financovaní kampane pred prezidentskými voľbami. Tvrdí, že Kiska viackrát oklamal aj jeho, napríklad pri sudcoch Ústavného súdu. Rovnako poukázal, že ho počas funkcie z „veľkých“ krajín nikto neprijal. Vidí za tým jeho „nadávanie“ na vlastnú krajinu.

Fico: Koalícia sa dohodla prakticky na všetkých bodoch programu, sociálne balíčky budú stáť pol miliardy

Predsedu SNS Andreja Danka strana exprezidenta neprekvapila. „Možno prekvapením je len pán Šeliga, ktorý sa tváril ako občiansky aktivista …, ale taký je život. Ľudia si musia urobiť svoj názor, vysvetliť si niektoré súvislosti, konania týchto ľudí,“ reagoval. Ako poznamenal, každú novú stranu rešpektuje ako súpera v politickom boji.

„Nič nové na svete,“ zhodnotil vznik Kiskovej strany líder Mosta-Híd Béla Bugár. Poukázal na to, začal na nej pracovať ešte ako prezident. „Minimálne mesiac vieme, že bude mať svoju stranu….Očakávame, že pán prezident vie, s kým vstúpil do politického ringu, tak isto k nemu budú pristupovať aj médiá a ostatné politické strany a nie ako k prezidentovi,“ doplnil Bugár.

OPOZÍCIA REAGUJE: koho Kiska naštval najviac? Spoluprácu však nevylučujú

Exprezident Andrej Kiska v pondelok oficiálne oznámil založenie novej politickej strany, ktorá sa bude volať Za ľudí. V prípravnom výbore sú s ním bývalá europoslankyňa Jana Žitňanská, exhovorca iniciatívy Za slušné Slovensko Juraj Šeliga, bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Mária Kolíková a poradca exprezidenta pre vnútornú politiku Michal Luciak.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info