KRIMI: V prípade mŕtveho novorodenca obvinili z vraždy jeho matku
17 | 06 | 2019 I TASR

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Senci vzniesol v prípade nálezu mŕtveho novorodenca obvinenie z trestného činu vraždy novonarodeného dieťaťa matkou 34-ročnej I. H. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.


Vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet k návrhu na väzobné stíhanie obvinenej, s ktorým sa sudca stotožnil a žena je v súčasnej dobe stíhaná väzobne. V prípade preukázania viny hrozí za takéto konanie v zmysle zákona trest odňatia slobody na štyri až osem rokov. "S prihliadnutím na citlivosť prípadu, ako aj na pokračujúce vyšetrovanie, akékoľvek bližšie informácie poskytovať nebudeme," uviedla polícia.

Na toalete jednej z firiem v okrese Senec našli v piatok 14. júna krátko pred 8.00 h telo novonarodeného dieťaťa bez známok života. "Ženu, ktorá dieťa porodila, privolaná rýchla zdravotná pomoc previezla do jednej z nemocníc v Bratislave," informovala vtedy polícia.

Tipos lieta v problémoch, teraz vyhlásil tender na dodávateľa informačného systému
Národná lotériová spoločnosť Tipos hľadá dodávateľa, ktorý zhotoví informačný systém na zabezpečenie výkonu agendy ochrany pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a financovaním terorizmu. Odhaduje, že za tieto služby zaplatí 950.000 eur bez... Čítať ďalej
17 | 06 | 2019 | TASR