fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

VŠIMLI SME SI: Pentu a vznikajúcu stranu Kisku spája meno Vereš. Ide o top manažéra poisťovne Dôvera

Foto: TASR

Jedným z ľudí, ktorí pripravujú program pre zdravotníctvo, je Radomír Vereš. Ide o dlhoročného vysokopostaveného manažéra v zdravotnej poisťovni Dôvera. Tú vlastní skupina Penta. Vereš je riaditeľom pre business development. Infromuje Denník N.

Vereš podľa denníka, môže byť ako tvorca zdravotníckej politiky v konflikte záujmov z viacerých dôvodov.

Majiteľ Dôvery Penta sa momentálne súdi so štátom o zhruba pol miliardy eur s úrokmi kvôli zákazu zisku zdravotných poisťovní. V tomto spore ide aj o rozhodnutie, či je zdravotné poistenie bežné podnikanie, alebo má štát právo napríklad zmeniť poistný systém a zobrať súkromným poisťovniam ich klientov.

Haščák z Penty a prípad vraždy Kuciaka: Kto hrozí Lučanskému a odvracia pozornosť od informácii?

Vereš zostal pracovať v Dôvere aj po tom, čo si jej majitelia, vtedy Penta a cyperská schránka, z poisťovne vytiahli postupne 400 miliónov eur. Neporušili pri tom zákon, ale našli si medzeru v zákone. Dôvera má príjmy z verejného zdravotného poistenia, ktoré jej povinne platia pracujúci občania a štát.

Spolupráca s ľuďmi z Penty môže byť vnímaná citlivo nielen pre rolu firmy v údajnom spise SIS Gorila. V marci tohto roka bola zverejnená informácia, že šéf Penty Jaroslav Haščák si písal SMS správy s Marianom Kočnerom.

Kočner písal sms Haščákovi: „Inak pracujem na odj**aní čuráka.“ „Povieme si, keď budeme spolu.“

Na programe zdravotníctva tiež pracuje aj Kiskov dlhoročný spolupracovník Tomáš Lehotský. Ten s ním prišiel do Prezidentského paláca, potom odišiel a začal pracovať pre Svet zdravia, sieť nemocníc Penty.

Kto je Jaroslav Haščák z Penty, ktorého označila Alena Zsuzsová? To podstatné okolo jeho osoby na jednom mieste!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info