Ohľaduplné gesto. DPB vyzýva vodičov, aby cez horúčavy mysleli na seba i cestujúcich
13 | 06 | 2019 I TASR

Dispečing Dopravného podniku Bratislava (DPB) vyzýva vodičov MHD počas horúčav, aby dodržiavali pitný režim a tiež, aby spríjemnili pre cestujúcich prostredie vo vozidlách. Pre TASR to uviedla hovorkyňa DPB Adriana Volfová.


Vodiči MHD sa majú možnosť občerstviť počas pracovných a bezpečnostných prestávok. „V zmysle vyhlášky ministerstva zdravotníctva a v zmysle kolektívnej zmluvy DPB zabezpečuje počas horúčav nielen vodičom, ale aj ďalším zamestnancom, ktorí pracujú v teréne, napríklad revízorom, robotníkom, dispečerom a ďalším poukážky na pitný režim,“ podotkla hovorkyňa dopravného podniku.

Vysoké teploty zasiahnu veľkú časť územia Slovenska aj vo štvrtok. Na svojej webovej stránke o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal viaceré výstrahy. Meteorológovia očakávajú najväčšie horúčavy v okresoch Pezinok, Senec, Galanta, Šaľa, Komárno, Dunajská Streda, Nové Zámky, Trebišov Michalovce a Sobrance. Maximálna teplota vzduchu tam môže ojedinele dosiahnuť 35 stupňov Celzia.

A vraj "diktát Bruselu". Slováci dôverujú viac európskym než národným inštitúciám
Slováci hodnotia pozitívnejšie európske inštitúcie než tie národné. Vyplýva to z medzinárodného prieskumu Demokracie pod tlakom (Democracies Under Pressure: A Global Survey), ktorý uskutočnil Medzinárodný republikánsky inštitút... Čítať ďalej
13 | 06 | 2019 | TASR


"Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov," uvádza SHMÚ, ktorý vydal pre tieto okresy výstrahu 2. stupňa s platnosťou od 15.00 do 18.00 h.  Výstraha 1. stupňa v rovnakom čase platí pre Bratislavský, Trnavský, Trenčiansky, Košický kraj a časti Prešovského a Banskobystrického kraja. Teploty v týchto lokalitách môžu ojedinele vystúpiť na 33 až 34 stupňov Celzia.