HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Učiteľ páchal ohavné činy na študentkách, za mrežami strávi 6 rokov. Pred vyšším trestom ho zachránila sexuálna deviácia

Ilustračné foto: TASR

Krajský súd v Košiciach prešetroval prípad sexuálneho zneužívania na škole, informuje SME.

Dôvodom prešetrovania bolo odvolanie, ktoré prokurátor podal voči rozsudku Okresného súdu Rožňava. 42-ročného učiteľa Obchodnej akadémie v Rožňave uznal súd vinným a poslal ho za mreže.

Učiteľ slovenčiny čelil obvineniam v šiestich bodoch obžaloby. Poškodeným dievčatám hrozil v škole najmä problémami ohľadom štúdia. Zvyčajne si vyhľadával dievčatá z labilnejšími povahami.

Pápežovi Františkovi došla trpezlivosť. Do Poľska posiela svojho „čističa“

Prvý incident sa odohral v júni v roku 2014. Na školskom výlete sexuálne obťažoval žiačku 3. ročníka, kde ju obchytkával a pokúšal sa ju vtiahnuť do izby proti jej vôli. Tam ju chcel donútiť k súloži.

Vtedy sa mu ubránila, no po zvyšok štúdia si mal pravidelne vynucovať pohlavný styk aspoň dvakrát do týždňa. To však nebol jediný prípad.

Učiteľ bol už od roku 2016 v kontakte s inou 16 ročnú poškodenou prostredníctvom sociálnej siete. Proti jej vôli ju nútil, aby s nim vykonávala rôzne formy pohlavného styku. Dievča vydieral zverejnením informácií o jej sexuálnom živote, neukončením štúdia a poškodením jej povesti.

SOCIALIZMUS V USA: 40 percent opýtaných je za výmenu kapitalizmu. Poznáme detaily

Podľa ďalších obvinení učiteľ od septembra 2017 do mája 2018 napriek tomu že vedel o svojich ohavných činoch predstieral náklonnosť a rôznym spôsobom ich kontaktoval.

Cieľom bolo zblížiť sa s nimi, získať si ich dôveru a nadviazať sexuálny vzťah. A to aj napriek tomu, že žiačky s tým nesúhlasili.

Dievčatá teror nezvládli, všetko nakoniec oznámili riaditeľovi školy, ktorý kontaktoval políciu.

Učiteľ sa mal dopustiť zločinov sexuálneho zneužívania, sexuálneho násilia a vydierania, tiež prečinov nebezpečného prenasledovania a ohrozovania mravnej výchovy mládeže.

V prípravnom konaní učiteľ podrobne vypovedal ku všetkým skutkom. Vo svojej podstate sa k trestnej činnosti sám priznal.

Niektoré sexuálne stretnutia boli údajne obojstranne dobrovoľné, priznal sa k zabezpečovaniu alkoholu ako aj spoločnému sledovaniu pornografie.

Odmietanie sexu s ním a pohlavné styky žiačok s inými mužmi v ňom vyvolávali pocit hnevu, oklamania a potupy.

Dojímavé stretnutie po rokoch. Americký vojak stretol vo Francúzsku dávnu lásku, nevideli sa od roku 1944 (VIDEO)

Na súde vyhlásil, že je vinný, dokazovanie sa teda nekonalo. Znalec z odboru sexuológia vypovedal, že obžalovaný trpí sexuálnou deviáciou – sadomasochizmom. Pod jej vplyvom bola jeho schopnosť ovládať svoje konanie znížená o polovicu.

Keďže pohyb na slobode zo sexuologického hľadiska bol označený za nebezpečný, padol návrh mu uložiť ochranné liečenie v ústave. Senát sudcu Miroslava Majerníka ho po zohľadnení posudku poslal na 3 a pol roka do ústavu s minimálnym stupňom stráženia.

Na 10 rokov mu zakázal vykonávať pedagogickú i odborno-vzdelávaciu činnosť, taktiež musí absolvovať znalcom navrhnuté ústavné liečenie. Prokurátor sa ale odvolal.

Žiadal prísnejší trest, a práve tým sa v pondelok zaoberal krajský súd. Senát Martina Michaľanského ponechal rozsudok v platnosti okrem trestu – zvýšil ho na 6 rokov.

Učiteľ viac dostať nemohol, keďže jeho ovládacia schopnosť bola pod vplyvom sexuálnej deviácie podstatne znížená. O podmienečné prepustenie môže požiadať po odpykaní si štyroch rokov trestu.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info