HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

E-Kasa má problémy. Štát vám až do októbra nedá pokutu za omeškanie. Poznáme detaily

Koalícia chce odložiť do októbra povinné pripojenie všetkých pokladníc k webu finančnej správy. Ministerstvo financií navrhlo, aby platcovia daní nedávali až do októbra pokuty za nepoužívanie online pokladníc podnikateľom, ktorí aspoň do konca júna prejavili záujem o eKasy, informuje Denník N.

Aby podnikatelia nedostali pokutu za meškanie, musia splniť tieto požiadavky navrhnuté vládou:

  • musia preukázať, že si záväzne objednali online registračnú pokladnicu u výrobcu alebo distribútora, ktorému bolo vydané rozhodnutie o certifikácii pokladnice
  • a zároveň požiadali o pridelenie kódu pokladnice do 30. júna

Vláda tieto podmienky schválila, na najbližšej schôdzi parlamentu ho majú poslanci prerokovať v skrátenom legislatívnom konaní.

DVA PRIESKUMY: Kiska mieša karty v slovenskej politike, Focus mu nameral 6,2 percenta. Najhoršie dopadla SaS

„Vzhľadom na nedostatočné pokrytie trhu on-line registračnými pokladnicami je potrebné v záujme ochrany podnikateľských subjektov prijať príslušné opatrenie. Preto sa navrhuje pre tých podnikateľov, ktorí nebudú mať včas uvedené on-line registračné pokladnice do prevádzky ustanoviť zo zákona odklad ukladania pokút za ustanovených podmienok,“ uvádza ministerstvo v dôvodovej správe k návrhu.

Dokopy je na Slovensku 230-tisíc registračných pokladníc, ktorých sa toto nové vyhlásenie týka. Z toho dnes využíva virtuálnu pokladnicu 60-tisíc podnikateľov.

Finančná správa registruje 75 tisíc kás, ktoré sú zaevidované, že na ne požiadali registráciu. Ostáva ešte 102 tisíc pokladníc, ktoré ešte ani nemajú podanú žiadosť.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info