HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Dojímavé stretnutie po rokoch. Americký vojak stretol vo Francúzsku dávnu lásku, nevideli sa od roku 1944 (VIDEO)

Dojímavý príbeh amerického vojnového veterána, ktorý sa vo Francúzsku po 75 rokoch stretol so svojou niekdajšou láskou.

Milenci spolu strávili v roku 1944 dva mesiace až kým ho prevelili. Potom sa už nikdy nevideli. Schôdzku po desaťročiach im zorganizoval štáb televízie France 2, ktorému veterán K. T. Robbins ukázal pri natáčaní v USA čiernobielu fotografiu svojej vtedy osemnásťročnej lásky Jeannine Ganayeovej.

„Bola veľmi nežná a myslím, že ma milovala,“ uviedol deduško, ktorého nakrúcali v Spojených štátoch. Želal si, aby sa mohol stretnúť aspoň s jej rodinou. „Už ju asi neuvidím, najskôr zomrela,“ dodal Robbins, ktorý sa po návrate do USA oženil. Na svoju lásku z Francuzska ale nikdy nezabudol.

Ľudia z televízie zistili, že stará dáma stále žije. Má 92 rokov a býva v dome dôchodcov v severovýchodnom Francúzsku. Pre veterána, ktorý prišiel na oslavy výročia vylodenia spojencov v Normandii, nachystali veľké prekvapenie – schôdzku s jeho bývalou láskou, ktorá sa medzičasom stala vdovou.

AKTUÁLNE: Kontroverzného „YouTubera“ Rudolfa Vaského uznal súd vinným, dostal podmienku jeden rok

Stretnutie zachytili televízne kamery. „Celú dobu som ťa miloval, po celú dobu, stále som ťa nosil v srdci,“ vraví Robbins svojej milej. „Hovorí, že ma má rád, to som rozumela,“ uviedla Ganayová. „Ja tiež. Stále som na neho myslela a hovorila som si, že snáď sa raz vráti.“

Dodala, že si spomína aj na jeho odchod. „Keď odišiel v nákladnom aute, samozrejme som plakala, bola som veľmi smutná.“ Robbins a Ganayeová, ktorá sa teraz volá Piersonová, spolu strávili niekoľko hodín. Lúčili sa v slzách a sľúbili si, že sa zase uvidia.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info