fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

GLOSA: Kapitánovi Dankovi definitívne preplo. Považuje za nebezpečné, keď je veľa politických strán

FOTO – Kancelária predsedu NR SR
Stalo sa zvykom, že výber štátov, kde sa ocitne náš kapitán parlamentu, začína pripomínať zvrátený zoznam exotických destinácií, kde by ste zrovna neplánovali akúkoľvek budúcnosť a nepovažujete ho za miesto na život. Za posledných pár hodín zo všetkých vyčnieva najmä Bielorusko. 

Paradoxne Lukašenko tentokrát za nič nemôže. Aj ho trochu neboráka upodozrievam, že mu návšteva nášho Andreja vyrazila dych. Hovorím o výroku, ktorý by ste skôr čakali od hostiteľa, a nie od predsedu parlamentu krajiny, ktorá so všetkými peripetiami je stále v celku „normálnou“ parlamentnou demokraciou.

Danko zas táral v Bielorusku. Veľa politických strán znamená nebezpečenstvo, povedal. To myslí vážne?

Čo teda povedal náš Kapitán s končiacim, a zrejme aj neobnoviteľným, mandátom? Počúvajte dobre:

„Ako európsky štát si uvedomujeme riziká, ktoré vychádzajú z digitálneho priestoru, z facebooku, youtube. Aké je nebezpečné, keď tieto médiá ovplyvňujú politiku. Aké je nebezpečné, keď je obrovské množstvo politických strán,“ doplnil Danko.

Milý kapitán Horalka, prosím, neblamuj sa ešte aj pred Lukašenkom. Nekaz to bieloruskému prezidentovi, ktorý sa snaží získať na svoju stranu krajiny EÚ, aby vyvážil totálny vplyv Ruska. Ver, že on ani netušil, s kým má tu „česť“.

Na zdravie!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info