fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Známy podnikateľ Kmotrík Priznal, že spoluvlastní dcérsku firmu vodární

Ivan Kmotrík sa preriekol a priznal, že spoluvlasní dcérsku firmu Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, Infra Service. 

Informoval o tom denník Sme s tým, že Kmotríkova firma Grafobal Group development bola do zoznamu akcionárov Infra Services zapísaná iba v pondelok popoludní.

Na Okresnom súde v Žiline prebehlo v utorok pojednávanie, pri ktorom vypovedal aj Ivan Kmotrík o privatizácii BVS v rokoch 2011 a 2012. Súd vyšetruje, kto je skutočným vlastníkom Infra Service, keďže Kmotrík zatiaľ v schránkovom registri nefiguruje ako konečný vlastník samotnej firmy.

„Nikdy som sa netajil svojím záujmom investovať do bratislavskej vody, ale do tohto momentu neboli tieto akcie na predaj,“ vyhlásil Kmotrík, ktorý prostredníctvom svojej firmy Grafobal Group development nadobudol v pondelok 49-percentný podiel akcií v spoločnosti Infra Services.

A. Kiska nevymenuje sudcov ÚS, kým ich nebude potrebný počet

Doteraz menšinový podiel vo firme vlastni štátny tajomník rezortu dopravy Peter Ďurček, ktorý ako advokát kedysi pracoval pre Kmotríkovu firmu Grafobal Group. Ak by súd firmu z registra vymazal, BVS by mohla vypovedať nevýhodnú zmluvu na údržbu vodovodov a kanalizácií, podľa ktorej ide do Infra Services každoročne 40 miliónov eur a platí do roku 2022.

Poslanci zvolili ďalšieho kandidáta na sudcu ÚS, voľba sa zopakuje

„Naša dcérska spoločnosť Grafobal Group development sa dohodla na kúpe akcií so spoločnosťou Hedin (kde je vedený ako akcionár Peter Ďurček) dňa 20. mája. Hodnota transakcie nebude zverejnená,“ podotkol hovorca spoločnosti Peter Kresánek. Dôvodom akvizície je podľa jeho slov vízia zlepšenia služieb pre bratislavské vodárne a ďalších klientov spoločnosti Infra Services.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info