fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Severná Kórea vyzvala generálneho tajomníka OSN, aby zakročil proti USA

TASR

Severokórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) označila v pondelok USA v súvislosti so zadržaním nákladnej lode Wise Honest za „zločineckú krajinu“. KĽDR zároveň vyzvala generálneho tajomníka OSN Antónia Guterresa, aby podnikol „urýchlené opatrenia“, ktoré by prispeli k stabilizácii Kórejského polostrova.

Trumpova administratíva tým, že zadržala loď Pchjongjangu, spáchala „protiprávny a poburujúci čin“. Vyplýva to z listu veľvyslanca KĽDR pri OSN adresovaného Antóniovi Guterresovi, ktorý dostala k nahliadnutiu agentúra AP.

Putin začal hru so Zelenským. Nepošle mu ani len blahoželanie

Ohľadne ďalšieho vývoja situácie v oblasti Kórejského polostrova rastú v dôsledku „ohavného“ činu USA obavy, píše sa ďalej v liste. Aké konkrétne opatrenia by mal Guterres podniknúť, neuvádza.

USA: Trump nariadil bývalému poradcovi, aby nevypovedal pred výborom Kongresu

USA začiatkom mája informovali o zadržaní severokórejskej nákladnej lode Wise Honest, využívanej na vývoz uhlia z KĽDR, na ktorú sa vzťahujú americké a medzinárodné obchodné sankcie. Podľa amerických predstaviteľov ide o prvý prípad, keď Spojené štáty zadržali severokórejskú nákladnú loď porušujúcu medzinárodné sankcie uvalené na Pchjongjang.

Niki Lauda – hrdina nášho detstva. Česť jeho pamiatke

Wise Honest je najväčšou severokórejskou nákladnou loďou určenou na vývoz uhlia a dovoz ťažkej techniky do KĽDR.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info