fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

VIEME MEDZI PRVÝMI: Rodný list dokazuje, že syn Harryho a Meghan sa nenarodil doma, ale v nemocnici

tasr

Rodný list syna britského princa Harryho a jeho manželky Meghan ukazuje, že Archie sa narodil v súkromnej nemocnici v britskej metropole Londýn. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Rodný list zaregistrovaný v piatok jasne potvrdzuje, že Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu, neporodila dieťa doma v sídle Frogmore Cottage, ako sa povrávalo. Toto sídlo stojí neďaleko kráľovského Windsorského zámku nachádzajúceho sa asi 30 kilometrov západne od Londýna.

Archie Harrison Mountbatten-Windsor sa narodil 6. mája ráno v súkromnej Portlandskej nemocnici v centre Londýna. Je siedmym v poradí následníkov britského trónu. Harry a Meghan niekoľko týždňov pred pôrodom oznámili, že si chcú nechať veľa podrobností o narodení dieťaťa pre seba a nezverejnia ich.

V rodnom liste je zapísané Meghanino meno ako Rachel Meghan, Jej kráľovská Výsosť vojvodkyňa zo Sussexu. Archie je skrátenou verziou mena Archibald, je nemeckého pôvodu a znamená „úprimný“ či „odvážny“. Harrison je domáceho pôvodu a znamená „syn Henryho“ alebo „syn Harryho“. Mountbatten-Windsor je priezvisko, ktoré používajú niektorí členovia britskej kráľovskej rodiny, vysvetľuje stanica Sky News.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info