fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO ZAHRANIČIE

Výsledky prieskumov sa do skončenia volieb nesmú zverejňovať!

Výsledky prieskumov verejnej mienky o voľbách do Európskeho parlamentu sa najbližšie dva týždne nesmú zverejňovať. Moratórium platí až do skončenia sa volebného dňa, teda do 25. mája do 22.00 h. Vyplýva to zo zákona o volebnej kampani.

„V čase 14 dní predo dňom konania sa volieb a v deň konania sa volieb až do skončenia sa hlasovania je zakázané zverejňovať výsledky volebných prieskumov,“ uvádza zákon.

K moratóriu na prieskumy sa tesne pred voľbami pridá aj moratórium na vedenie volebnej kampane. Zákaz sa začne 48 hodín predo dňom konania sa volieb, teda 22. mája o 23.59 h. Potrvá do uzatvorenia volebných miestností. Počas volebného dňa plynie moratórium. Až do skončenia sa hlasovania je zakázané viesť kampaň aj informovať o kandidátoch v ich prospech či neprospech.

Facebook pred eurovoľbami zrušil v Taliansku niekoľko podozrivých účtov

Voľby do europarlamentu budú na Slovensku 25. mája, obyvatelia budú voliť 14 europoslancov. Hlasovacie právo majú slovenskí občania s trvalým pobytom na Slovensku, ale aj občania iného členského štátu, ktorí majú na Slovensku trvalý pobyt. Poslanci europarlamentu sú volení na päťročné volebné obdobie.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info