fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

NA PULZE DŇA: Kočner mal pod dohľadom vedenie prokuratúry. Vieme, že nechal sledovať aj Čižnára

TASR

Nielen novinári a opoziční politici, ale aj generálny prokurátor. Väzobne stíhaný Marian Kočner si mal objednať sledovanie Jaromíra Čižnára

Utajovaný svedok povedal vyšetrovateľom, že si podľa neho Kočner objednal sledovanie Čižnára v snahe zachytiť jeho schôdzky s bývalým šéfom SIS Jánom Valkom.

Svedok tvrdí, že si toto zadanie vyhodnotili ako priveľké bezpečnostné riziko a nechali to tak. I napriek tomu k špehovaniu Čižnára dôjsť mohlo, naznačuje to samotná Generálna prokuratúra.

„Jaromír Čižnár sa informáciu o sledovaní jeho osoby dozvedel asi pred dvomi mesiacmi po upozornení dozorovými prokurátormi Úradu špeciálnej prokuratúry. Je na orgánoch činných v trestnom konaní, aby aj túto vec náležite objasnili,“ reagovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Sledovanie generálneho prokurátora je ešte zásadnejšia vec ako v prípade novinárov, keďže sa na neho vzťahuje osobitný zákon aj ochrana.

Novou prvou námestníčkou Generálnaj prokuratúry má byť JUDr. Viera Kováčiková, poznáme jej škandály

Nadácia Zastavme korupciu píše na svojom blogu,  že Kočner sa v budove Generálnej prokuratúry cítil ako doma a zvykol pred ňou parkovať aj na miestach, kde stoja len prokurátori.

Na GP pracoval a ešte stále pôsobí jeho švagor Juraj Bartošek. A to na organizačnom a kontrolnom odbore. Na rovnakom odbore je tiež bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka, ktorý v minulosti čelil disciplinárnemu konaniu v kauze Glance House.

KAUZA: Markíza bude chcieť od Kočnera s Ruskom dva milióny eur, ktoré ju stáli právnici v spore o zmenky

Išlo o bytovku, o ktorú sa sporili dve strany. Jednou z nich bola Jana Šlachtová, Kočnerova známa. Trnka podpísal vyrozumenie, ktorým umožnil prelomiť blokáciu nehnuteľnosti. Na základe toho Šlachtová previedla bytový dom na firmu Gapeja, ktorá skončila v konkurze. Patrila Trnkovmu známemu Štefanovi Ághovi.

Kočner je vo väzbe pre kauzu so zmenkami televízie Markíza a je obvinený z objednávky vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info