HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Skvelá správa: Protilátky na koronavírus zostávajú v tele „najmenej“ deväť mesiacov po infekcii!

koronavirus covid
Anglickí a talianski vedci zistili, že človek po prekonaní koronavírusu má v sebe protilátky ešte minimálne deväť mesiacov. Ilustračný obrázok © Shutterstock

Vedci posúvajú poznanie. Protilátky v tele ľudí, ktorí prekonali koronavírus, sú prítomné najmenej deväť mesiacov. O objav sa postarali anglickí a talianski vedci.

Na rozdiel od niektorých slovenských vedcov, ktorí doslova strašia a nútia ľudí dať sa zaočkovať, vedci v zahraniční sa usilujú zistiť, ako je to so získaním protilátok po prekonaní COVID-19. Podľa portálu bleskovky.zoznam.sk sa to britským aj talianskym vedcom aj podarilo.

Zistili naozaj skvelú vec. Protilátky na koronavírus zostávajú v tele „najmenej“ deväť mesiacov po infekcii. Toto tvrdenie vyplýva to zo štúdie, ktorú vypracovali na londýnskej univerzite Imperial College a univerzite v talianskej Padove. Hladina protilátok podľa tamojších vedcov „zostáva vysoká“ bez ohľadu na to, či má alebo nemá infikovaný človek symptómy ochorenia COVID-19, ktoré koronavírus spôsobuje.

Bukovský šokuje: Človek, ktorý prekonal vírus SARS-CoV-2 má dlhodobú, zrejme až doživotnú imunitu (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info