HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Biden pozmenil svoje stanovisko k technologickému gigantovi. Facebook už dorazu nezabíja ľudí

Joe Biden / Fotokoláž (via TASR)

Po tom, čo Facebook protestoval proti tvrdeniu amerického prezidenta Joe Bidena, že „zabíja ľudí“ povolením „dezinformácií“ o vakcínach Covid-19, novinárom prezident povedal, že to nie je to, čo skutočne myslel. Trval však na tom, že musia viac obsahu cenzurovať, informuje portál RT.

„Myslel som presne to, čo som povedal,“ povedal Biden v pondelok novinárom. Vysvetlil, že to, čo skutočne myslel, bolo to, že tucet ľudí je zodpovedných za 65 percent „dezinformácií“ na platforme.

„Facebook nezabíja ľudí. Týchto 12 ľudí je tam vonku a podáva dezinformácie, každý, kto ich počúva, sa tým zraní. Toto zabíja ľudí. Sú to dezinformácie,“ uviedol americký prezident.

„Dúfam, že Facebook namiesto toho, aby to zobral osobne, urobí niečo s nehoráznymi dezinformáciami o vakcíne. Toto mám na mysli,“ dodal.

Američania odmietajú očkovanie, pretože „neveria“ Bidenovi a médiám, tvrdí Trump

Spoločnosť Facebook trvala na tom, že to nie je ich chyba, že Biden nesplnil ambiciózne ciele svojej očkovacej kampane. S odvolaním sa na fakty a čísla ukazuje, že 85 percent ich používateľov bolo očkovaných.

Facebook tiež nasadil „bezprecedentné zdroje“ na potlačenie informácií neschválených Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) alebo miestnymi vládami. Skryl 167 miliónov častí obsahu, ktoré overovatelia považujú za nepravdivé. Vymazal tiež 18 miliónov prípadov „dezinformácií o Covid-19“.

Erdoganov hovorca skritizoval EÚ za to, že umožňuje zakázať náboženské symboly a šatky na pracovisku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info