HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Brusel žaluje Slovensko: Nevrátili sme peniaze za zrušené cesty počas pandémie

Ursula von der Leyenová / FOTO TASR

Európska komisia (EK) sa rozhodla zažalovať Slovensko na Súdnom dvore EÚ kvôli nevracaniu peňazí za zrušené cesty počas pandémie koronavírusu. Komisia to oznámila v stredu v rámci svojho pravidelného balíčka rozhodnutí o porušení právnych predpisov Európskej únie. 

Európska komisia  v stredu oznámila, aké právne kroky podnikne proti členským štátom, ktoré nesplnili svoje povinnosti podľa práva EÚ. Komisia sa rozhodla zažalovať Slovensko na Súdnom dvore EÚ kvôli nevracaniu peňazí za zrušené cesty počas pandémie koronavírusu.
Porušili sme smernicu

Eurokomisia oznámila, že sa rozhodla predložiť vec týkajúcu sa Slovenska Súdnemu dvoru EÚ, lebo vnútroštátne pravidlá SR porušujú smernicu EÚ o balíku cestovných služieb z roku 2015, píše portál topky.sk.

Pôvodne Slovensko oznámilo zmeny svojho dočasného ustanovenia, ktoré mali byť prijaté v marci 2021. Následne však Európsku komisiu informovalo, že návrh nebol prijatý a že sa začne nový legislatívny proces.

Právnička Laššáková: Tragédiou slovenského voliča je opakovanie tej istej chyby – volí hlupákov!

To znamená, že ustanovenia o náhradách za balík cestovných služieb zrušených v dôsledku pandémie ochorenia COVID-19, ktoré boli prijaté v máji 2020, zostávajú v platnosti.

V júli 2020 začala Európska komisia právne konanie o nesplnení povinnosti proti Slovensku a ďalším deviatim členským štátom. V októbri 2020 eurokomisia pristúpila k ďalšej fáze konania o nesplnení povinnosti a zaslala do Bratislavy odôvodnené stanovisko.

Tabák opäť perlila: „Jebavý Roman! V zahraničí našťastie Džebavý,“ robila si švandu z exkolegovho mena

Návrh zmeny zákona nebol prijatý

Slovensko vo svojej odpovedi informovalo o návrhu legislatívnej zmeny, pričom bol predpoklad, že táto zmena bude prijatá v marci 2021 a nadobudne platnosť 1. mája 202.

Koncom marca 2021 však slovenská orgány Európsku komisiu informovali, že návrh zmeny nebol prijatý a že sa začne nový legislatívny proces. Keďže Slovensko doteraz svoje právne predpisy nezmenilo, eurokomisia sa rozhodla predložiť túto vec Súdnemu dvoru EÚ.

Komisia chce zabezpečiť, aby sa dôležité právo spotrebiteľov na súborné cestovné služby stalo opäť súčasťou slovenských právnych predpisov.

OĽaNO ako novodobé NSDAP: Úrady začali riešiť Matovičove sympatie k Hitlerovej strane

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info