HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Obchodovali s ľuďmi, trest páchateľov zo Zemplína neminie

NAKA
Ilustračný obrázok / Facebook (@policiaslovakia)

Tri ženy a dvaja muži vo veku od 46 do 66 rokov sa mali v období rokov 2008 až 2017 dopúšťať trestnej činnosti. A to zločinu obchodovania s ľuďmi a obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Kriminálne aktivity vyvíjali na území Slovenska, Veľkej Británie a Severného Írska.

Polícia na sociálnej sieti informovala o gangu prvýkrát v roku 2019. Vyšetrovací tím s názvom Robotic zasahoval paralelne vo viacerých krajinách. Dnes už páchatelia poznajú tresty. Odsúdení boli na tresty odňatia slobody od štyroch do ôsmych rokov.

Organizovaná skupina z Michaloviec

Piati členovia boli z organizovanej skupiny z Michaloviec. Policajti u nich v tom čase vykonali domové prehliadky. Zaistili rôzne listinné dôkazy, mobilné telefóny a SIM karty, platobné karty, príručný trezor a zlaté šperky aj ďalšie veci dôležité pre trestné konanie. Informovala Polícia na sociálnej sieti.

Policajti Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii spolupracovali s Úradmi hraničnej a cudzineckej polície. Mobilnej zásahovej jednotky z Prešova a s policajtmi z OR PZ Michalovce a OR PZ Trebišov.

Jozef Šátek: Spoločné záujmy tandemu Matovič – Remišová. Zničí nimi Remišová vlastnú stranu?

Rozhodovať sa bude o zaistení majetku

Dozor nad vyšetrovaním vykonávala Krajská prokuratúra v Prešove za účasti a podpory Koordinačného centra zriadeného pre tento účel v sídle Eurojustu v Haagu. V najbližšom období sa bude rozhodovať o zaistení majetku páchateľov a o odškodnení obetí obchodovania s ľuďmi, píše Polícia SR na sociálnej sieti.

https://www.hlavnydennik.sk/2021/04/10/matovic-je-ako-tsunami-pride-necakane-a-okamzite-vsetko-nici-a-pustosi-ivan-brozik/

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info