HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

PhDr. Mária Benová číslo100 za OĽANO a asistentka telocvikára Pročka vysvetlila, ako to Igor myslel

Na snímke ešte predseda vlády SR Igor Matoviè (O¼aNO) gestikuluje pred prijatím v Prezidentskom paláci 16. marca 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Mária Benová je asistentkou poslanca Jozefa Pročka (OĽANO). Na sociálnej sieti, ktorá má názov PhDr. Mária Benová č. 100 za OĽANO, vysvetlila, ako to Igor myslel.

Pod svojím vysvetlením, ako zdroj uviedla aj článok z portálu pravda.sk.

Po reforme bude zamestnávateľ platiť rovnako za živnostníka, ako za zamestnanca

„Igor: 200€ na dieťa, aby sa rodiny nebáli mať deti. Po daňovo-odvodovej reforme bude zamestnávateľ za živnostníka odvádzať rovnako ako za zamestnanca. Viem, že 90 percent novinárov nie ste zamestnancami. Ale neberte to ako útok na vás. Ide nám o férové nastavenie systému.“ Napísala Mária Benová

Telocvikár a klaun Pročko si za poslaneckého asistenta vybral dcérinho frajera

Systém podľa Igora nie je dobre nastavený

„Podľa neho má nová daňová reforma vyrovnať nerovnosti v rôznych formách zdaňovania práce. Tie teraz mnohých vedú k optimalizovaniu daňovej a odvodovej povinnosti. Systém podľa neho nie je dobre nastavený. Po zmene by sa odvody ľudí pracujúcich na živnosť alebo jedno osobovú eseročku mali rovnať tým, ktorí pracujú na trvalý pracovný pomer,“ dodala.

Peniaze na dvesto eur na dieťa mesačne nemáme, ale…

Vysvetlenie dokončila tým, že dvesto eur na dieťa mesačne bude štát stáť okolo 2,5 miliardy. Podľa Matoviča, ako napísala ďalej, na to nemáme, ale peniaze sa naakumulujú do budúcnosti. Ako výsledok vyššej zamestnanosti a väčšej spotreby.

„Viac však o tom, kde konkrétne peniaze zoberie, minister povedať nechcel. Celú novelu chce predstaviť až o pár týždňov,“ ukončila vysvetlenie Mária Benová. nepovedala pritom viac ako jej stranícky boss na tlačovke, len zopakovala, čo sme už aj bez nej vedeli.

Náklady na Matovičovu reformu sa vyšplhajú až na 2,5 miliardy eur. Tvrdí, že 25-percentná DPH je lož

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info