HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Oni nielen zabíjali a oberali ľudí o ich sociálne istoty, oni navyše kradli ako straky, rozčuľuje sa Blaha (VIDEO)

Podľa Ľuboša Blahu treba Matoviča poslať na psychiatriu. Fotokoláž / Redakcia (via TASR)

Poslanci nášho parlamentu potrebnou väčšinou schválili nielen Programové vyhlásenie vlády, ale tým aj zároveň vyslovili vláde Eduarda Hegera podporu. Nuž a práve toto sa nepáči opozícii, podľa ktorej tu takáto vláda nemá čo robiť. Ľuboš Blaha to v statuse vyjadril za všetkých.

Prirodzene, krok koaličných poslancov sa nepáčil ani podpredsedovi Smeru-SD Ľubošovi Blahovi, veľkému kritikovi všetkého čo súvisí s Igorom Matovičom, jeho OĽaNO a súčasnou koalíciou. „Svoje“ im vysvetlil nielen v rozprave priamo v sále, ale aj v statuse na sociálnej sieti.

Kolíková cicia štát ako gigantická pijavica, to isté Boris Kollár, to isté Matovič

„Práve si 89 Pročkov v parlamente schválilo program vlády a potom si veselo zatlieskali. Veď čo, veď sú zodpovední „len“ za 11 855 nevinných ľudí. A ďalšie tisíce, ktoré zomreli na kardiovaskulárne choroby, na rakovinu, na všetky choroby, ktoré prestali liečiť,“ píše hneď v úvode Blaha a dodáva: „Toto je prvá vláda, ktorá zabíja vlastný národ a ešte si k tomu aj spokojne tlieska. V programe vlády ani slovko o Covide, ani slovko o pomoci ľuďom, ani slovko o tom, čo sa tu celý rok dialo. Oni sú ako taký obrí pštros – kolektívne strčili hlavu do piesku a tvária sa, že Covid tu vlastne ani nikdy nebol.“ Blaha priznáva, že si súčasná koalícia od neho v parlamente vypočula svoje. „Matovičovi som pripomenul, za čo všetko je zodpovedný – a áno, spravodlivosť si ho dobehne. Po referende to príde a Matoviča prejde smiech,“ odkazuje na diaľku ministrovi financií podpredseda Smeru-SD.

Hnev ľudí na vládu je obrovský. Toto tu ešte nebolo! Ideme do referenda! Hlása Ľuboš Blaha

Blaha v rozprave pripomenul Matovičovi aj to, že nielen zabíjali a oberali ľudí o ich sociálne istoty, oni navyše kradli ako straky. „Ministerka Kolíková cicia štát ako gigantická pijavica, to isté Boris Kollár, to isté Matovič. Idú zdvíhať dane chudobným a ešte viac zdierať ľudí. Vypočuli si svoje, ale to je ako hrach na stenu hádzať. Je asi márne očakávať, že sa po 56 rokoch v profesorovi Pročkovi konečne prebudí mozog,“ spomenul Blaha niektoré „persony“ koalície, ktoré mu idú zrejme najviac hore krkom. Jediná šanca je podľa podpredsedu Smeru-SD referendum.

„Bojujeme ďalej. Aj za odkaz Milana Rastislava Štefánika, ktorý sa musí v hrobe obracať. On, Milan Rastislav Štefánik, veľký štátnik, šíril dobré meno Slovenska vo svete a dnes sa naňho odvoláva banda zlodejov a amerických agentov, ktorí predali svoju vlasť za hrsť dolárov. Začalo to múdrym velikánom Štefánikom ako ministrom vojny a končí mentálnym trpaslíkom Naďom na tom istom ministerstve. Tým je povedané všetko,“ zakončil svoj status Ľuboš Blaha.

Pán Matovič, practe sa už konečne z verejného života, už ste narobil škody dosť, vyzýva Blaha

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info