HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Belousovová: Štát, v ktorom občan má po voľbách držať hubu nie je právny ani demokratický. A taký my nechceme!

Anne Belousovovej sa nepáči, že náš štát dáva radšej peniaze na zbrojenie ako na deti. Fotokoláž (via Facebook - self)

Expolitička Anna Belousovová je pomerne veľkou a najmä častou kritičkou vlády, ktorú zostavila súčasná koalícia. Nečudo preto, že ju rozhnevali slová ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej o tom, že referendum je v rozpore s princípmi právneho štátu.

Vláda Igora Matoviča sa dostala v nedôvere občanov nad hranicu 80% a lepšie to nie je ani s tou, ktorú vedie jeho stranícky kolega Eduard Heger. Opozíciou vyzbieraných takmer 600-tisíc podpisov pod žiadosťou o vypísanie referenda o predčasných voľbách je toho jasným dôkazom. Anna Belousovová sa však v statuse na sociálnej sieti rozohňuje nad tým, že ministerka spravodlivosti Mária Kolíková ho považuje za v právnom štáte rozporuplným.

Po roku vlády tu máme samé zákazy, príkazy, tresty, hrozby a urážky

„Ak podľa ministerky Kolíkovej je referendum v rozpore s princípmi právneho štátu, potom to znamená, že v jej „právnom štáte“ sú občania štyri roky rukojemníkmi hŕstky poslancov. Takýto „právny štát“ však nemá nič spoločné s demokraciou,“ rozohnila sa hneď v úvode predsedníčka strany Národ a Spravodlivosť a dodáva, že ak niekto chápe právny štát ako diktatúru menšiny, tak je to podporovateľ totalitného režimu. „Toto má byť osud Slovenska v budúcnosti?! Po roku vlády tzv. prozápadných demokratov smerujeme k totalite! Samé zákazy, príkazy, tresty, hrozby, urážky. Rozhodovanie doslova o nás, bez nás. Žiadne celospoločenské diskusie o vážnych témach,“ pokračuje v kritike Belousovová.

Podľa expolitičky rozhoduje samozvaná „elita“, v skutočnosti morálna a hodnotová spodina, bez vzdelania a morálnych princípov. „A podľa nich sa máme s tým zmieriť, lebo to je v duchu „právneho štátu“. No vážená pani Kolíková a spol., právny štát je v prvom rade taký štát, v ktorom sa nekradne, v ktorom sa neprihrávajú miliónové dotácie vlastnej rodine, v ktorom sa neprešustrujú miliardy eur na kšefty, v ktorom vláda nenechá zomrieť bez pomoci desaťtisíc občanov, v ktorom sa nepredlžuje núdzový stav bez zjavných príčin stále dokola a hlavne v ktorom sa neožobračuje vlastný národ!“ vyhádzala ministerke Belousovová všetko zlé, čo ju napadlo. „Štát, v ktorom občan môže raz za štyri roky voliť a potom má držať hubu, nie je ani právny, ani demokratický. Taký štát my nechceme!“ odkazuje na záver svojho statusu Anna Belousovová.

Belousovová: Matovičovo riešenie je skutočne na kazajku a priamu cestu do blázinca, kam určite patrí

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info