HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Nechutnosti vo švédskej politike: Politik zatknutý za znásilňovanie detí

švédska polícia
Ilustračné foto: TASR

Politik švédskej strany zameranej na migráciu bol uväznený pre niekoľko prípadov znásilnenia maloletých. Incidenty sa údajne odohrali v rokoch 2012 až 2015, informuje portál Breitbart.

Muža zatkli v piatok ráno a prokurátorka Charlotte Genbergová tvrdí, že vyšetrovatelia u neho zaistili aj niekoľko elektronických zariadení. Doteraz nebol identifikovaný. Podľa správy švédskych novín Expressen je politik členom strany podporujúcej hromadnú migráciu na čele s Annie Lööfovou.

Noviny tvrdia, že muž je členom rady v obci Vimmerby a tiež sedí v predstavenstve strany Center.

„Boli to pre nás nové informácie, o ktorých sme sa dozvedeli prostredníctvom médií. Je to skutočne hrozný zločin, z ktorého je podozrivý. Proti tejto osobe už existuje prípad vylúčenia z dôvodu predchádzajúcich problémov, ktoré spôsobil,“ informovali zástupcovia strany Center.

Japonsko nasadzuje ministra osamelosti. Má zabrániť vysokému počtu samovrážd

Prokurátorka Charlotte Genbergová pre noviny uviedla, že vyšetrovatelia v súčasnosti prechádzajú elektronické dôkazy, ako aj výsluchy svedkov v prípade. Úrady budú mať na vznesenie obvinenia dva týždne.

K zatknutiu došlo len niečo vyše týždňa po tom, čo bol bývalý zamestnanec štokholmského združenia LGBT odsúdený za znásilnenie niekoľkých žiadateľov o azyl, ktorí za ním prišli o pomoc. Muž bol odsúdený na štyri roky väzenia po odsúdení za päť samostatných prípadov znásilnenia a dva sexuálne útoky na migrantov vo veku 26 až 28 rokov.

Testy PCR nemajú výpovednú hodnotu! tvrdia svorne WHO aj Švédsky zdravotný úrad

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info