HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

WHO varuje pred unáhleným závermi k indickej mutácii B.1.647

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Indikátor hroziaceho nebezpečenstva pre nás

Strach z prepuknutia tzv. indickej mutácie je veľký. V posledných dňoch sa objavili správy, že takýto mutant koronavírusu môže byť ešte nebezpečnejší než iné doposiaľ známe verzie. Navyše vznikol dojem, že vysoká miera infekcie v Indii môže byť  pre nás indikátorom prichádzajúceho nebezpečenstva, informuje neopresse.com

B.1.617

Indický mutant dostal označenie B.1.617. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) varuje pred unáhlenými závermi. Tento variant vírusu ešte nebol  klasifikovaný ako „znepokojujúci“, píše RND. Zatiaľ nie je jasné, aký veľký podiel tejto mutácie je v indickej populácii.

Za rozsiahlym šírením vírusu v Indii môže byť veľa faktorov. Prispeli k  tomu zjavne aj rôzne slávnosti a hromadné podujatia v krajine. B.1.617 sa rýchlo šíri popri iných nákazlivejších variantoch,, ako je napríklad  britská… podoba B.1.1.7.

Desivé, covidových pacientov v Indii už začínajú v nemocnici biť samotní zdravotníci! (BRUTÁLNE VIDEO)

Ťažší priebeh ochorenia a vyššia úmrtnosť ?

Podľa WHO tiež stále nie je jasné, či.1.617 spúšťa ťažší priebeh ochorenia a vedie aj k väčšej úmrtnosti. Za enormným šírením a rastúcim počtom chorých sú aj chýbajúce kapacity kliník a ich preplnenosť.

… aj britská, juhoafrická a brazílska mutácia

Podľa WHO sú v súčasnosti vo svete masívne rozšírené: britský mutant B.1.1.7, ako aj juhoafrický variant B.1.351 a brazílska mutácia P.1.

Pri hodnotení jednotlivých mutácií koronavírusu sa zohľadňuje intenzita ich šírenia, závažnosť priebehu ochorenia či reakcia imunitného systému. Dôležitý je klinický obaz. Pokiaľ ide účinnosť jednotlivých známych vakcín proti týmto mutáciám, informácie zatiaľ  nie sú úplné, konštatuje neopresse.com.

Zaočkovaný Joe Biden spanikáril po tom, čo si nevedel nájsť svoje rúško (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info