fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
NÁZORY

Utlmovanie pandémie zrejme nikdy nebolo cieľom politikov (The Epoch Times)

Ilustračný obrázok / pixabay

Komentár The Epoch Times

Spolupráca politikov a vedcov pri zdolávaní pandémie neustále naráža na spory a nezhody. Veľa vedcov obviňuje nemeckú vládu z neracionálnych rozhodnutí a chýbajúceho plánovania.

Nemecká profesorka a virologička Isabella Eckerleová, ktorá vedie infekčné oddelenie Univerzitnej kliniky v Ževene, na Twitteri ostro kritizovala nedbanlivosť a motívy politikov: „Mám pocit, že v prípade niektorých politikov nikdy nebolo ich cieľom utlmovať  pandémiu či objektívne sa vyrovnať s údajmi so súčasným vyvodením zodpovednosti.“

Virologička zdôraznila, že taký je jej súkromný, subjektívny dojem. Inak si totiž nevie vysvetliť neracionálne rozhodnutia politikov. Jej tweet sa stretol s veľkou odozvou a za krátky čas získal tisíce lajkov.

Virologička dodala, že už koncom decembra a začiatkom januára sa dalo očakávať, že sa bude čeliť problémom s novou mutáciou koronvírusu B.1.1.7. Skonštatovala: „Čas, aby sme sa dobre pripravili na tretiu vlnu, sa jednoducho premrhal a teraz nám na dvere klope realita.“

MIMORIADNE: Rakúsky súd rozhodol, že testy sú protizákonné! Mainstream sa pokúša zamlčiavať fakty

Ekerleová, ktorá sa zasadzuje za presadzovanie dôsledných ochranných opatrení proti COVIDu-19,  vedie výskumnú skupinu na ženevskej univerzite, ktorá sa zaoberá novými mutáciami koronavírusu. Teraz skúmajú úlohu detí v pandémii.

V rozhovore pre „Der Tagesspiegel“ uviedla, že nové varianty koronavírusu sú oveľa nákazlivejšie. V iných krajinách sa čoraz viac vyskytovali ohniská v školách a centrách dennej starostlivosti o deti. Nevyhnutné by bolo opäť zatvoriť školy, ak v najbližších týždňoch tretia vlna naberie na intenzite.

Politici by mali rovnocenne komunikovať s vedcami

Jej  švajčiarsky kolega a epidemiológ Christian Lorenz  už v januári z pracovnej skupiny odišiel. Svoj krok zdôvodnil na tweete, ktorý publikovali aj médá: „Politici sa musia už konečne naučiť rovnocenne komunikovať s vedcami.“

ODHALENIE: Globalisti odkryli karty. Po skončení COVIDu-19 príde nová pandémia (Imrich Kovačič)

Virologička Melanie Brinkmannová v panelovej diskusii ZDF „Markus Lanz“ obvinila politikov z chýbajúceho plánovania. Hosťami boli vtedy predseda saskej vlády Michael Kretschmer (CDU) a politik FDP Wolfgang Kubicki.

Brinkmannová nemá pochopenie pre kroky politikov pri zvyšujúcom sa počte prípadov ochorenia na koronavírus. Jej tvrdý ortieľ adresovaný zodpovedným pri uvoľňovaní opatrení: „To, čo teraz robíte, smeruje k zamorovaniu.“

Začiatkom februára požadovala dôslednú stratégiu utlmovania pandémie, aby sa zabránilo dlhému lockdownu.

V relácii „Markus Lanz“ kritizovala komunikáciu politikov: „Nikdy sa nesformuloval jednotný cieľ. Čo je cieľom? Nepreťažovať jednotky intenzívnej starostlivosti v nemocniciach? To je absolútne nesprávna a povrchná méta,“ – cituje Brinkmannovú The Epoch Times.

Podľa odborníkov vírus unikol z laboratória vo Wu-chane. Nesúhlasia s tézou zoonózy z netopiera

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info