fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Matovič začal kvôli Sputniku ofenzívu na Moskvu, letí ich tam tiež poslať kopať hroby?

Fikcia / Fotomontáž (via TASR, Shutterstock)

Igor Matovič sa rozzúril. Letí do Moskvy buchnúť tam po stole. Príčinou je Sputnik V. Čo si Matovič zmyslí, to predsa musí byť. Ktovie, či o jeho dnešnom lete do Moskvy vie naše ministerstvo zahraničných vecí…

„Sputnikom dnes už vo veľkom očkujú vo viac ako 50 krajinách sveta. Len na Slovensku si s ním naďalej niekto hrá svoju špinavú hru. Čo tam po ľuďoch, veď ide o geopolitiku! Vraj,“ posťažoval sa včera večer Matovič a dodal: „Nestačila im exemplárna poprava Mareka Krajčiho ´za drzosť´ kúpiť ruskú vakcínu a ísť to oznámiť na košické letisko. Zobrali si aj moju hlavu… a stále nekončia.“

Pre Sputnik sa opäť hádajú ako baby na rínku. Matovič sa cíti ako biblický hrdina Dávid

Matovičova ofenzíva na Rusko

To však podpredsedovi vlády a ministrovi financií na uľavenie si zjavne nestačilo. V noci sa rozhodol, že dnes poletí do Moskvy. Píše o tom v čerstvom statuse. Dá sa predpokladať, že s údivom si ho prečíta aj minister zahraničných vecí Ivan Korčok. Ten má na „sputnikiádu“ názor až príliš konformný so „západom“.

Reprofoto FB (@Igor Matovič)
MOSKVA

„Dnes sa v Moskve stretnem s Kirillom Dmitrievom, CEO Russian Direct Investment Fund (Ruský fond pre priame investície), pod ktorého priamo spadá výrobca vakcíny Sputnik V Gamaleya a s ktorým som celý kontrakt na 2 milióny vakcín dohodol.“ Znie doslovný citát z Matovičovho najnovšieho statusu.

A bude po mojom!

„Rokovanie sa bude týkať, samozrejme, vakcíny. Akékoľvek pokútne a systematické snahy zabrániť tomu, aby sa Sputnik V na Slovensku mohol používať, z hĺbky duše odsudzujem a urobím všetko preto, aby boli nakoniec neúspešné a milión ľudí sa Sputnikom V mohol na Slovensku konečne začať očkovať. O výsledkoch budem informovať.“ Rezolútne informoval verejnosť Igor Matovič.

(Medzititulky red. HD.)

Fico: Ak nevysvetlia, prečo nepoužívajú Sputnik a ďalšie otázky, budeme iniciovať odvolanie Hegera

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info