Fico: Ak nevysvetlia, prečo nepoužívajú Sputnik a ďalšie otázky, budeme iniciovať odvolanie Hegera
07 | 04 | 2021 I Ivan Čeredejev
Predseda Smeru Robert Fico avizuje, že ak vláda nevysvetlí, prečo sa nepoužíva Sputnik V, a neodpovie na ďalšie otázky, budú iniciovať odvolanie kabinetu premiéra Eduarda Hegera. Informuje o tom TASR.

Ak vláda neodpovie na elementárne otázky okolo nákupu vakcíny Sputnik V, "nepresných a nepotrebných testov za stovky miliónov eur" a všetkých okolností súvisiacich s ich nákupom, Smer-SD začne zbierať podpisy na iniciovanie mimoriadnej schôdze parlamentu. Jej cieľom by malo byť vyslovenie nedôvery vláde. TASR o tom informoval hovorca Smeru-SD Ján Mažgút.

"Zbytočné plošné testovanie viedlo k zvýšenému počtu obetí ochorenia COVID-19 a nikoho to netrápi. Vláda kúpi za 35 miliónov eur totálne nepresné testy od Siemensu a nikoho to netrápi. Matovič privítal na letisku v Košiciach 200 000 vakcín Sputnik V. Nikto nevie, koľko to stálo, kto to platil, kde je zmluva a čo s vakcínami bude. A nikoho to netrápi," uviedol šéf Smeru-SD Robert Fico.

Hovorí tiež o divadle okolo vakcíny Sputnik. Ak je funkčná a ľudia jej dôverujú, treba ju podľa Fica použiť. Rovnako apeluje, aby sa vysvetlili otázky okolo jej nákupu a obstarania. Fico opätovne kritizuje amaterizmus vlády, ktorý podľa neho pokračuje aj po výmene premiéra Igora Matoviča za Eduarda Hegera.