fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Chmelár: Ponúknite Bratislavu za mesto mierových rozhovorov o konflikte na Ukrajine

Eduard Chmelár tvrdí, že vzdušné sily NATO provokujú Rusko a predvádzajú demonštráciu svojej sily. Foto: FB (@Eduard Chmelár)

„V čase, keď sa najväčšie ohnisko medzinárodného napätia nachádza len kúsok od našich východných hraníc a je ohrozený svetový mier, sa slovenská diplomacia správa neobyčajne pasívne. Namieste je otázka, či vôbec máme vlastnú zahraničnú politiku. Pritakávať jednému mocenskému centru a povzbudzovať jednu bojujúcu stranu nie je ani odrazom našich možností, ani záujmom Slovenskej republiky. Riešenie pritom existuje.“ Citát Eduard Chmelár.

„Vedúci ukrajinskej delegácie v Kontaktnej skupine pre urovnanie konfliktu na Donbase, bývalý prezident Leonid Kravčuk, odmietol ako miesto mierových rokovaní Minsk. Ukrajina nepovažuje Bielorusko za nezávislý a nezainteresovaný štát. Ako alternatívu navrhol Poľsko alebo inú demokratickú a neutrálnu krajinu“. Poukazuje na obrovskú šancu pre Slovensko a našu diplomaciu na sociálnej sieti Eduard Chmelár.

Vládnu nám psychopati, hulváti, bezohľadní asociáli a bývalí mafiáni, tvrdí Chmelár

Reprofoto FB (@Eduard Chmelár)
Ponúknime Bratislavu!

„S Poľskom však bude mať pre jeho výrazne proamerický charakter a dlhodobo zlé bilaterálne vzťahy celkom určite problém Rusko. V tejto patovej situácii by sa žiadalo od slovenskej diplomacie prejaviť viac aktivity a ponúknuť Bratislavu. Ako miesto mierových rokovaní Kontaktnej skupiny, ktorú tvoria zástupcovia Ukrajiny, Ruska a OBSE.“ Navrhuje Chmelár.

Reprofoto FB (@Edurad Chmelár)
Výhody Slovenska

„Slovensko má (podľa Eduarda Chmelára, pozn. red. HD.) komparatívnu výhodu v tom, že má nadštandardne dobré vzťahy s oboma stranami rôznych konfliktov vo svete, či už je to Izrael – Palestína, Balkán alebo aktuálne napätie na východnej Ukrajine. Je našou historickou povinnosťou využiť všetok náš potenciál a vložiť ho do služieb mieru a urovnania konfliktu dvoch bratských slovanských národov.“

Chmelár: Šiesti europoslanci zradili štátne záujmy Slovenskej republiky

Dajme slovám vážnosť

„Dnešné slová ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka, že slovenská diplomacia využíva všetky prostriedky na upokojenie situácie, vyznievajú v svetle jeho konkrétnych krokov veľmi nepresvedčivo. Rezort diplomacie má obrovské rezervy v napĺňaní svojho potenciálu. Z jeho pôdy nevzišli žiadne relevantné iniciatívy a samotný minister pôsobí skôr ako miestodržiteľ impéria. Ktorý tlmočí domácemu obyvateľstvu pokyny Washingtonu a Bruselu. A nie ako suverénny predstaviteľ slovenskej zahraničnej politiky. “ Poukazuje na súčasnosť slovenskej diplomacie Eduard Chmelár.

Výzva!

„Vyzývam predstaviteľov slovenskej diplomacie: Prestaňte vyhrocovať napätie a pracujte v prospech mieru! Vyviňte maximálne úsilie o to, aby Slovensko prispelo k odvráteniu vojny na východe od našich hraníc. Ponúknite Bratislavu ako sprostredkovateľa mieru. Odborný potenciál a technické zázemie na to máme. Chýba už len politická vôľa a odvaha.“ Znie závažné posolstvo Eduarda Chmelára slovenskej diplomacii.

(Medzititulky red. HD.)

Desivé slová Chmelára: Rastúce napätie medzi Spojenými štátmi a Ruskom ohrozuje celý svet

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info