fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Rusi zaraďujú do činnej služby „neviditeľnú“ ponorku Magadan (video)

Projekt 636.3 Magadan. Reprofoto YouTube (@Axx Military News)

Ponorku Magadan postavila lodenica Admirality Wharves, ktorá je dcérskou spoločnosťou United Shipbuilding Corporation (USC).

„Ponorka sa v súčasnosti vybavuje v prístave lodenice,“ uviedla tlačová kancelária ministerstva obrany Ruskej federácie. Správu prevzal portál navyrecognition.com.

Ruská ponorka testovala v Barentsovom mori protiponorkovú strelu

Blíži sa nalodenie

Posádka naftovo-elektrickej ponorky Magadan projektu 636.3 priletí koncom apríla do Petrohradu na severozápade Ruska. Vykoná nalodenie a podporí všetky fázy skúšok. Posádka momentálne absolvuje výcvik vo výcvikovom stredisku námorníctva v Obninsku.

Rýchlo do služby

Magadan je treťou dieselelektrickou ponorkou projektu 636.3, ktorú stavala lodenica Admirality Wharves pre tichomorskú flotilu. Jej stavba sa začala 1. novembra 2019 a spustená bola na vodu 26. marca 2021. Očakáva sa, že ponorka bude dodaná námorníctvu v prvom polroku 2021.

Neviditeľná…

Projekt 636.3, ktorý sa tiež nazýva Varšavjanka trieda, je vylepšenou verziou ponoriek triedy Kilo, ktoré vstúpili do služby u ruského námorníctva v júni 2014. Nová ponorka sa vyznačuje neviditeľnou technológiou, a predĺženým dosahom. Posádkou tvorí 52 námorníkov. Rýchlosť pod vodou je 20 uzlov a dosah 400 míľ so schopnosťou hliadkovať 45 dní.

Ponorky Projektu 636.3 môžu vypúšťať pozemné útočné strely Kalibr / Club, protilodné strely a protiponorkové strely. Ponorka je tiež vyzbrojená torpédami s veľkosťou 533 milimetrov a má ich spolu 18.

(Medzititulky red. HD.)

Tretia svetová nebude, ruská ponorka Omsk pri Aljaške „iba“ cvičila

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info