fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Finančný podvod za zvukov vládnych fanfár. Ohlásená pomoc gastru je nepochopenie reality alebo lož

Miroslav Heredoš, reprofoto FB (@Bojujeme s Mirom Heredošom)

Za hnutie Republika sa k dnešnej tlačovej konferencii vládnych strán na tému pomoci gastro segmentu odmietavo vyjadril Miroslav Heredoš. Šéfkuchár, ktorý pomáha reštauráciám a odborník na gastro.

„Podporujeme dohodu vlády na pomoci pre segment cestovného ruchu a otvorenie výzvy ´de minimis´ za mesiace november 2020 až marec 2021. Táto avizovaná pomoc vďaka koaličným hádkam a ťažkopádnemu prístupu ministerstva dopravy však už dnes mešká. Zachytáva slovenských podnikateľov v katastrofálnej situácii.“ Píše sa v stanovisku, ktoré hnutie zverejnilo aj na sociálnej sieti.

Iniciatíva 10 pre gastro vyzvala vládu zastaviť exekúcie voči gastro prevádzkam

Hausnumerá na tabuli

„Tak isto sa nejedná o pomoc 220 miliónov eur, ako monumentálne svietilo na veľkoplošnej obrazovke počas tlačovky dvoch vládnych strán. V skutočnosti sa jedná o pomoc len 120 miliónov eur a táto ´pomoc´ je zásadne nižšia, než aká bola avizovaná ministrom Doležalom v sume 157 miliónov eur!“ Píše v stanovisku Miroslav Heredoš.

Strata zmyslu pre spravodlivosť

„Znížiť pomoc na takto nízku úroveň je dôkazom straty zmyslu pre spravodlivosť a v skutočnosti je to výsmech poškodeným majiteľom prevádzok. Drvivá väčšina postihnutých prevádzok totiž nepotrebuje pomoc presahujúcu sumu 200 000 euro. Preto nebude zaradená do ešte očakávanej a neschválenej schémy od EÚ, ktorá bude zasahovať veľké podniky.“

Pohŕdanie malými a strednými podnikmi

„Odôvodniť touto skutočnosťou zníženie pomoci v schéme ´de minimis´ pre poškodené firmy na 120 miliónov eur je tak ukážkou vládneho pohŕdania malými a stredne veľkými podnikmi v segmente cestovného ruchu. Je to rovnako aj vzorová ukážka toho, ako vláda ´pod rúškom pomoci´ odmieta razantne a úprimne týmto poškodeným segmentom pomáhať!“ Konštatuje odborník na gastro Miroslav Heredoš v statuse na sociálnej sieti.

(Medzititulky red. HD.)

Štyri z piatich gastro prevádzok podporu pre cestovný ruch stále nedostali

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info