fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT

Shiffrinová prezradila, čo povedala Vlhovej po slalome

Petra Vlhová, víťazka veľkého krištáľového glóbusu v zjazdovom lyžovaní už má nového trénera. Zdroj: SITA (AP)

Slovenským fanúšikom nedopriala radosť pred piatimi rokmi a ani tento rok. Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová obhájila svoje prvenstvo zo slalomu v Jasnej, informuje portál aktuality.sk.

Hoci po prvej jazde strácala na Petru Vlhovú 27 stotín sekundy, v druhom predviedla výkon na hranici absolútneho rizika. To ju vynieslo prvé miesto. „Prvá jazda nebola dobrá, nebola som úplne spokojná.

Cítila som, že štart som mala dobrý, ale potom som strácala momentum, začala som spomaľovať. Nemala som veľkú stratu na Petru. Povedala som si, že pred druhým kolom je všetko možné,” vyjadrila Shiffrinová.

„Bola som nadšená zo svojho výkonu. Ešte predtým, ako prišla Petra do cieľa, som si povedala, že môžem byť na seba hrdá a stále to môžem vyhrať. Túto mentalitu si chcem zobrať do ďalších pretekov,” prezradila ďalej Shiffrinová.

V cieli sa dala do reči s Petrou Vlhovou a na tlačovej konferencii prezradila, čo jej povedala. „Že viem, aké to je byť prvá v celkovom hodnotení slalomu, ale stále musieť bojovať a brániť túto pozíciu.

Je to náročná úloha a čím viac sa blíži koniec, tým je to ťažšie. Petra je po mentálnej stránke neuveriteľne silná, čiže vie, ako sa s tým vysporiadať. Ale keď som bola v jej pozícii, cítila som, že každé preteky sú čoraz ťažšie.

Máte na sebe tlak. Musíte lyžovať dobre a rýchlo, ale nemôžete ísť do veľkého rizika. Je to o správnom balanse. Dnes predviedla skvelý výkon, aj keď viem, že chcela vyhrať.

Je doma a každý ju povzbudzoval. Vysporiadala sa s tým veľmi dobre. Urobila to, čo musí, aby si udržala vedúcu pozíciu. Ja som sa dnes sústredila len na seba a svoj výkon,” rozhovorila sa Mikaela Shiffrinová.

Lyžiarky zo Svetového pohára by sa mohli zúčastniť i súťaže krásy! (FOTO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info