fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Expert tvrdí, že bitcoin v priebehu desiatich rokov nahradí všetky globálne meny

bitcoin
Ilustračný obrázok / pixabay
Podľa Jesse Powella, generálneho riaditeľa obchodnej burzy s kryptomenami Kraken, začnú ľudia už čoskoro merať cenu vecí z hľadiska bitcoinu. Národné meny totiž už v súčasnosti vykazujú extrémne príznaky slabosti, informuje portál RT.

Powell pre agentúru Bloomberg uviedol, že bitcoin bude nakoniec globálnou menou. „Myslím si, že tí, ktorí skutočne veria v bitcoin vám povedia, že bude sprevádzať cesty na Mesiac, na Mars a nakoniec to bude svetová mena.“

Podľa Powella „v blízkej budúcnosti ľudia uvidia, že bitcoin prekoná zlato ako uchovávateľ hodnoty.“  Priaznivci bitcoinu očakávajú, že kryptomena nahradí nekryté peniaze a trhová kapitalizácia všetkých národných mien dokopy by ich mohla nahradiť.

Roscosmos stavia orbitálnu stanicu Venera-D. Poletí na Venušu ako prvá od čias ZSSR

Cena bitcoinu klesla vo štvrtok takmer o štyri percentá na 49 596 dolárov. Najpopulárnejšia kryptomena na svete je však medziročne až o 70 percent vyššia.

Bitcoin sa prepadol po tom, čo nominant na predsedu americkej Komisie pre cenné papiere a burzy Gary Gensler uviedol, že zaistenie toho, aby trhy s kryptomenami neboli podvody a manipulácia, je pre agentúru výzvou.

Koaličný partner Merkelovej: Mier v Európe nie je možný bez Ruska

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info