fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Lietadlo bolo nútené pristáť po tom, ako na pilota zaútočila nahnevaná mačka

Ilustračné foto / Pixabay

Osobné lietadlo bolo nútené pristáť na letisku v sudánskom hlavnom meste Chartúm. Nahnevaná mačka, ktorá sa záhadne dostala do kokpitu, totiž zaútočila na pilotov, informuje portál RT.

Stredajší let sudánskej leteckej spoločnosti Tarco smerujúci do hlavného mesta Kataru Dauha prebiehal úplne rutinne. Teda dovtedy, kým vo vzduchu nenastala núdzová situácia.

Po odlete z medzinárodného letiska v Chartúme bolo lietadlo asi pol hodiny vo vzduchu, keď bol v kabíne pilota spozorovaný neregistrovaný cestujúci. Podľa správ miestnych novín Al-Sudani išlo o divokú mačku.

Zjavne nebola veľkým fanúšikom lietania, pretože pôsobila agresívne a napadla členov posádky. Po všetkých pokusoch o dolapenie chlpatého útočníka sa pilot rozhodol otočiť lietadlo a vrátiť sa do hlavného mesta.

Už je to tu, idú nás kontrolovať: Letecké spoločnosti chcú do marca zaviesť „cestovný Covid pas“

Al-Sudani v rámci vyšetrovania incidentu získal informácie, že lietadlo pred letom strávilo noc v hangári na letisku v Chartúme. Ich zdroj naznačil, že mačka sa pravdepodobne vkradla na palubu počas čistenia alebo technickej kontroly a skryla sa vnútri kabíny, čím neskôr pilotov prekvapila.

Aj keď to môže znieť nepríjemne, nejde o prvý pokus o „útok“ tohto druhu. V roku 2004 bolo belgické dopravné lietadlo so 62 ľuďmi na palube prinútené vrátiť sa do Bruselu po tom, čo mačka vbehla do kokpitu z cestovnej tašky. Vystresovaná mačka sa vkradla do kabíny pilota, keď sa podávalo jedlo posádke. Potom bola „veľmi agresívna a poškriabala druhého pilota“, čo viedlo k neočakávanému pristátiu.

Program neviditeľných stíhačiek F-35 vo výške 1,7 bilióna dolárov neuspel

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info