fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
PORADŇA ZAHRANIČIE

Päť znakov, ktoré odhalia zamilovaného partnera

Ilustračné foto / Pixabay

Kým na základnej škole sme si s vyvoleným do očí povedali, že spolu začneme chodiť, dospelé vzťahy väčšinou vyplynú z danej situácie a nie sú ohraničené otázkou: „Budeš môj priateľ?“ Niet divu, že následne sa mnoho párov nachádza v medziobdobí, počas ktorého nevedia, či je do nich náprotivok naozaj zamilovaný, informuje portál Novinky.cz.

Romantické schôdzky, objímanie aj sladké slová. Počiatočná fáza vzťahu síce pôsobí ako prechádzka ružovou záhradou, ale na tejto prechádzke máme hlavu plnú otázok. Málokedy vieme, na čom naozaj sme, a zároveň nemáme odvahu sa partnera spýtať, ako ku vzťahu pristupuje.

Čo je to vzťah

Podľa psychologičky Kelly Campbellovej je v prvom rade dôležité, aby partneri mali jasnú predstavu o tom, čo pre toho druhého znamená slovo vzťah. „Aj keď si myslíte, že význam slova vzťah je iba jeden, nenechajte sa zmiasť. V súčasnej dobe sa môžeme stretnúť napríklad s ľuďmi, ktorí holdujú otvoreným vzťahom a nezaručujú svojmu náprotivku sexuálnu exkluzivitu,“ hovorí psychologička.

Diskusia býva nepríjemná

Viesť s partnerom konverzáciu na túto tému síce nie je príjemné, ale dospelý jedinec by sa s touto výzvou mal popasovať. „Je pochopiteľné, že ľudia neradi vedú tento typ diskusie. Byť dospelým človekom však znamená, že dokážete diskutovať o nepríjemných témach, a to navyše priamym a otvoreným spôsobom,“ dodáva Campbellová pre Brides. Samozrejme existujú aj ďalšie ukazovatele, vďaka ktorým odhalíte, či to s vami partner myslí vážne.

Láska vs. žiadza: Zistite, čo vo vašom vzťahu prevláda

1. Prezentuje vás v pozitívnom svetle

Ak žijete s človekom, ktorý vás naozaj miluje, potom je pravdepodobné, že vás bude prezentovať v pozitívnom svetle. Je jedno, či sa bude chváliť vašou nedeľnou bábovkou pred kamarátmi či rodinou, dôležité je, že zdôrazní, ako skvele ste ju upiekla. Pravdou zostáva, že nahliadať na partnera skrze ružové okuliare nie je z dlhodobého hľadiska vhodné. Pokiaľ ale tušíte, že partner vie o vašich zlých vlastnostiach, avšak na verejnosti vás nechce potopiť, potom máte vyhrané.

2. Hovorí „my“

Pomerne jednoduchý ukazovateľ, vďaka ktorému spoznáte, že s vami partner do budúcnosti počíta, je frekvencia používania slova „my“. Nastražte uši v momente, keď sa rodina alebo kamaráti opýtajú vášho partnera, čo bude robiť budúci víkend. Možno odpovie, že chce vyraziť do hôr, možno sa rozhovor o tom, ako spoločne plánujete zimný výlet. Nemusíme ani dodávať, že druhá varianta naznačuje, že vás partner naozaj miluje.

3. Vníma vaše potreby

Rozhodne po vašom partnerovi nikto nechce, aby sa vám na sto percent podriaďoval. Na druhú stranu je dôležité, aby počúval vašim potrebám a čas od času dokázal, že o nich vie a chce ich naplniť. Nezabúdajte, že podobné signály k vám vysiela aj partner. V ideálnom vzťahu by ste sa navzájom mali počúvať a vnímať túžby a potreby druhého človeka. Jedine tak budete mať istotu, že vzťah vydrží aj nasledujúce roky.

Veľký manuál lásky: Buďte spolu šťastní celý život!

4. Cítite sa spokojná

Občas nie je potreba hľadať zložité dôkazy. Ak sa cítite spokojná, a zároveň váš partner má úsmev od ucha k uchu, potom je jasné, že ste v láskyplnom vzťahu. O taký vzťah sa starajte a nenechajte sa rozhodiť tým, že ste si ešte nepovedali „milujem ťa“. Vhodná chvíľa iste príde, a verte, že to následne bude stáť za to.

5. Nevenuje pozornosť iným ženám

Ruku na srdce, ženy majú alarm, vďaka ktorému rýchlo spoznajú, keď muž pokukuje po inej žene. Je jedno, či partner sleduje prechádzajúce dievča alebo na svojich sociálnych sieťach „lajkuje“ príspevky svojej kolegyne. Všetky spomínané aktivity naznačujú, že si buduje potencionálne zadné vrátka. V prípade, že je vám tento scenár povedomý, neberte ho na ľahkú váhu. Ide o jeden zo znakov, že vzťah s takým partnerom nemá šancu na úspech.

Mali ste sex s iným? Toto sú pravidlá, ktoré vám pomôžu udržať vzťah

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info