fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Proti vládnym protipandemickým opatreniam v Nemecku protestovali stovky ľudí

FOTO TASR/DPA

Niekoľko stoviek ľudí sa v sobotu v rôznych mestách Nemecka zúčastnilo na protestoch proti vládnym opatreniam zavedeným v snahe potlačiť šírenie koronavírusu. Podľa polície sa na „tichom pochode“ odporcov pandemických nariadení v Berlíne zúčastnilo 580 ľudí z pôvodne zaregistrovaných 1000. Informovala TASR

V domoch pozdĺž trasy pochodu stáli mnohí ich obyvatelia na balkónoch, pričom kričali a pískali, aby vyjadrili svoj nesúhlas s konaním takéhoto pochodu. Inak sa pochod zaobišiel bez incidentov.

Protesty v Hamburgu a Drážďanoch organizovala regionálna skupina iniciatívy Querdenken (Nekonvenčné myslenie), ktorá tvrdí, že vládne protipandemické opatrenia zasahujú do práv občanov. Tieto protesty mali podobu protestných jázd áut. Kým v Hamburgu tvorilo kolónu asi 220 vozidiel, v Drážďanoch ich bolo 482.
Podobne ako v Berlíne, aj v oboch spomínaných mestách sa konali protidemonštrácie, napr. v Hamburgu sa konvoj áut snažili na viacerých miestach zastaviť cyklisti. Polícia zadržala najmenej jedného z nich, dodala DPA.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info