fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Krajčí zvažuje nákup ruskej vakcíny Sputnik V. Váha už len kvôli Remišovej

Minister zdravotníctva Marek Krajčí. Foto: Facebook (Ministerstvo zdravotníctva SR)

Minister zdravotníctva Marek Krajčí sa nevie rozhodnúť, či je nákup ruskej vakcíny Sputnik V na vlastnú päsť správne rozhodnutie. Remišová s tým razantne nesúhlasí. Krajčí na to nemusí brať ohľad. V nákupe Sputniku ho podporuje Igor Matovič, informuje Nový Čas.

Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) považuje ruskú vakcínu Sputnik V a jej prípadné dodávanie Slovákom za „pokus na králikoch“. Táto vakcína totiž doposiaľ neprešla schválením Európskou liekovou agentúrou. Minister zdravotníctva však ku kúpe tejto vakcíny nepotrebuje súhlas Remišovej. „Je to jeho zodpovednosť, ale nemôže ju prenášať na iných, na vládu,“ reagovala Remišová.

Tú nazval premiér Igor Matovič „pyšnou princeznou“ a Krajčího v nákupe ruskej vakcíny podporuje. Navyše má údajne s ruským ministrom hospodárstva dohodnutú dodávku dvoch miliónov vakcín Sputnik V. Tie by mohli byť dodané do júna. Krajčí však stále váha.

Ruský fond priamych investícií verí, že Slovensko schváli vakcínu Sputnik V

Podľa hovorkyne ministerstva zdravotníctva môže za Krajčího váhanie nad nákupom Sputniku práve nesúhlas Remišovej. „Nakoľko jeden z koaličných partnerov snahu rezortu vetoval, zvážime náš ďalší postup. Na prvom mieste bude ochrana životov a zdravia v čase tejto pandémie,“ uviedla Zuzana Eliášová.

„Nechcú uznať autoritu Ruska!“ Lavrov vysvetlil postoj Západu k vakcíne Sputnik V

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info