fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

ČR: Babiš ukončil spoluprácu s epidemiológom Prymulom kvôli návšteve futbalu

Český minister zdravotníctva Roman Prymula / Fotokoláž (via Twitter / self)

Český premiér Andrej Babiš ukončil spoluprácu so svojím poradcom Romanom Prymulom z dôvodu jeho návštevy štvrtkového futbalového zápasu. „Pán Prymula je veľký odborník na epidémie; sociálna inteligencia mu však chýba,“ napísal Babiš, informovala TASR.

Premiér Prymulovu návštevu zápasu označil za nesprávny krok voči futbalovým fanúšikom, ktorí sa nemôžu dostať na štadión, i voči ľuďom, od ktorých vláda chce, aby sa zdržiavali najmä doma. Zápas Európskej ligy medzi Slaviou Praha a anglickým klubom Leicester City okrem Prymulu z VIP tribúny sledovali v Prahe i hradný kancelár Vratislav Mynář s manželkou, riaditeľ Českej televízie Petr Dvořák, tenistka Petra Kvitová a europoslanec Alexandr Vondra.

Bývalý minister zdravotníctva Prymula ešte niekoľko hodín pred zápasom v médiách podľa Noviniek.cz uviedol, že v Česku by sa podľa neho mal zaviesť tvrdý lockdown a obmedziť pohyb ľudí. Prymula vo funkcii ministra zdravotníctva skončil vlani v októbri po tom, ako vyšlo najavo, že sa stretol v reštaurácii na pražskom Vyšehrade s vtedajším prvým podpredsedom hnutia ANO Jaroslavom Faltýnkom. Stalo sa tak v nočných hodinách aj napriek tomu, že podľa vládneho nariadenia mali byť v tento čas reštaurácie v ČR zatvorené.

Exminister Prymula tentoraz návštevou zápasu zrejme opatrenie neporušil. Vybraní partneri pražskej Slavie na zápasoch môžu byť prítomní na základe výnimky ministerstva zdravotníctva. Bežní občania majú zatiaľ vstup na zápasy zakázaný.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info