fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Európska komisia pripravuje šikanózny zákaz. Sulík to považuje za škandál

FOTO TASR - Michal Svítok

Európska komisia (EK) pripravuje všeobecný zákaz použitia olova v strelive, s čím minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík razantne nesúhlasí a označil ho za „šikanózne“, informuje Pluska.

Z toho dôvodu Sulík odoslal list Stálemu zastúpeniu SR v Bruseli aj šéfovi EK pre vnútorný trh Thierrymu Bretonovi. Podľa Sulíka by malo prijatie tejto všeobecnej regulácie zásadný vplyv na výrobcov streliva či civilných držiteľov zbraní.

„Jediný výsledok, ktorý nebudem považovať za zlyhanie štátnych orgánov SR, je zabránenie prijatiu tejto regulácie. Preto považujem za potrebné aktívne a iniciatívne komunikovať pozíciu Slovenska nielen voči EK, ale aj voči iným členským štátom, najmä prostredníctvom Stáleho zastúpenia v Bruseli,“ zdôraznil Sulík.

„To opatrenie bolo formulované natoľko iracionálnym spôsobom, že je iba ťažko vykonateľné a v zásade ho považujem za šikanózne. Nielenže tento zákaz spočíva na jednostranných a pochybných odborných argumentoch, ale pri jeho opodstatňovaní boli úplne opomenuté záujmy celých skupín odbornej verejnosti. V prípade, že by tento zákaz mal byť rozšírený na celú civilnú držbu takéhoto streliva, hospodárske a politické dosahy takéhoto kroku môžu byť značne škodlivé,“ uzavrel minister hospodárstva.

Sulík: Útoky premiéra na moju osobu sú často osobné

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info