fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Vražda Jána Kuciaka: Polícia vyšetruje únik informácií o hlasovaní senátu

Senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku otvoril hlavné pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej v Pezinku v pondelok 13. januára 2020. Na snímke obvinený Marian K. FOTO TASR - Michal Svítok *** Local Caption *** Marian K Koèner
Orgány činné v trestnom konaní sa zaoberajú únikom informácii o hlasovaní členov senátu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, informuje Nový Čas.

„Týmto poskytujem plnú súčinnosť. Umožnil som výsluchy všetkých relevantných osôb a som toho názoru, že v tomto štádiu preverovania veci je potrebné počkať na výsledky trestného konania,“ potvrdil pre TASR predseda ŠTS Ján Hrubala.

V kauze vraždy Kuciaka a Kušnírovej boli senátom ŠTS oslobodení spod obžaloby Marian Kočner a Alena Zsuzsová. Súd uznal za vinného obžalovaného Tomáša Sabóa, ktorý si odpykáva 25-ročný trest odňatia slobody.

V médiách sa po vynesení rozsudku objavili informácie o hlasovaní členov senátu, čo Hrubala ostro kritizoval. Upozornil, že zápisnica o hlasovaní senátu podľa zákona nie je verejná.

Murín: Lipšic zrejme pomáhal vykrádať spis Kuciaka. Bude ako špeciálny prokurátor zákon chrániť?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info