fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

J. Hrabko: Opatrenia na hraniciach sú namieste, aj keď mali prísť skôr

Juraj Hrabko / Tablet TV

Opatrenia, ktoré Slovensko od pondelka 15. februára zavádza na hraniciach, sú podľa publicistu Juraja Hrabka namieste, ale prichádzajú neskoro. „Kontroly na hraniciach mali platiť už dávno, minimálne k náhodným kontrolám sme mali pristúpiť už v lete 2020,“ povedal Hrabko v diskusii na TASR TV.

Režim na hraniciach Slovenska sa sprísni, každý prichádzajúci bude musieť vyplniť registračný e-formulár bez ohľadu na krajinu, z ktorej prichádza a bude musieť nastúpiť do predĺženej 14-dňovej karantény. Výnimku budú mať pendleri a tranzitujúci, ktorí sa však budú musieť preukázať negatívnym antigénovým alebo PCR testom.

Otváranie škôl považuje Hrabko za predčasné. „Prinesie zvýšenie mobility, a to vírusu pomáha. Zvýšenie mobility nespôsobia iba deti, ale aj rodičia, ktorí boli doteraz na pandemickej OČR,“ povedal.

Plošné testovanie antigénovými testami sa podľa Hrabka neukázalo ako efektívne, overený účinok však majú opatrenia na zníženie mobility. „Lockdown môže spôsobiť, že čísla začnú klesať aj napriek mutáciám vírusu,“ zdôraznil.

Hrabko v TASR TV hovoril aj o zvolení Daniela Lipšica za špeciálneho prokurátora. Potvrdilo sa podľa neho podozrenie o účelovosti novely zákona, ktorá voľbu kandidáta bez prokurátorskej praxe umožnila.

Blaha: „Ľudia mrznú a niektorí si ani nevšimli, že im manželky investovali 600-tisíc do nejakej lotroviny“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info