fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Sorosom financovaná mimovládna organizácia požaduje od EÚ trest pre Maďarsko

Americký miliardár George Soros ako upír na billboarde v budapeštianskom metre / Human Rights Watch / Lydia Gall

Andras Lederer z Maďarského helsinského výboru podporovaného Georgom Sorosom vyzval Európsku úniu, aby potrestala Maďarsko po obvinení krajiny z účasti na vracaní migrantov v rozpore s rozhodnutím Európskeho súdneho dvora (ESD), informuje portál Breitbart.

Lederer kritizoval Európsku komisiu za nečinnosť v súvislosti s údajnými návratmi pozdĺž srbských hraníc s Maďarskom a uviedol, že stredoeurópsky štát konal v rozpore s rozhodnutím Európskeho súdneho dvora z decembra, v ktorom sa tvrdí, že vrátenie migrantov je nezákonné.

„Nie je to časté v právnej oblasti, že sú veci krištáľovo čisté,“ povedal Leder  a dodal: „Ale je to prípad rozsudkov ESD. Sú záväzné a Maďarsko ich musí dodržiavať a uplatňovať. Maďarská vláda to však nerobí.“

Lederer tiež dodal, že Európska komisia by mala zvážiť potrestanie maďarskej vlády: „Bolo by možné uložiť Maďarsku finančné sankcie vo forme významných denných pokút za nevykonanie rozhodnutí Súdneho dvora.“

Čína vykázala BBC zo svojho mediálneho priestoru

Maďarský helsinský výbor, mimovládna organizácia, ktorá  čerpá prostriedky z financovania  maďarsko-amerického miliardára Georga Sorosa, tvrdí, že od decembra bolo do Srbska vrátených až 4 400 migrantov.

Výzva na potrestanie Maďarska prichádza len pár dní po tom, čo pohraničná agentúra Európskej únie Frontex oznámila, že zastaví operácie pozdĺž maďarsko-srbských hraníc kvôli tvrdeniam, že vláda premiéra Viktora Orbána odmietla vstup migrantov.

Maďarsko nie je jedinou vládou v EÚ, ktorá je obviňovaná z angažovania sa na svojich hraniciach. Skupiny ako Human Rights Watch tvrdia, že Grécko vyhostilo tisíce migrantov v Egejskom mori.

Vedci sa zamerali na „superroznášačov“ Covidu. Môžete ním byť aj vy?

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info