fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Česi postrehli, že migrantov na Slovensko prevážal český vodič v českom kamióne

Polícia SR
Ilustračný obrázok / TASR

České médiá postrehli, že slovenská polícia na sociálnej sieti informovala o ďalšom prípade zadržania nelegálnych migrantov na územie Slovenskej republiky. Najviac ich zaujímalo vyjadrenie polície, že migrantov našli v českom kamióne s českým vodičom.

Ako informuje portál  sputniknews.cz, k prvému zadržaniu došlo v meste Sobrance, ku druhému potom v meste Sereď. V príspevku na sociálnej sieti uviedli policajti, že kontrolovali v meste Sobrance štyroch štátnych príslušníkov Líbye bez cestovných dokladov. O niekoľko hodín neskôr zaznamenali kamery, ktoré monitorujú vonkajšiu hranicu s Ukrajinou, jej neoprávnené prekročenie neznámymi osobami.

„Krátko po incidente kontrolovali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Vyšné Nemecké v katastrálnom území obce Vyšné Nemecké, okres Sobrance, dvoch štátnych príslušníkov Nepálu. Všetci cudzinci boli predvedení na oddelenie z dôvodu zistenia totožnosti,“ napísali policajti na sociálnej sieti.

Ako však polícia skonštatovala, nebol to jediný prípad. Na opačnom konci Slovenska bola hliadka Oddelenia cudzineckej polície Dunajská Streda privolaná na preverenie informácie, že v areáli skladu v meste Sereď boli nájdení traja cudzinci.

Česko má prvý prípad úmrtia po očkovaní. Prečo vakcínu nezvládol?

„Cudzinci sa nachádzali v nákladovom priestore kamiónu registrovaného v Českej republike. Do nákladového priestoru kamiónu nastúpili za pomoci prevádzačov v Rumunsku. Vodičom kamiónu bol štátny príslušník Českej republiky, ktorý prevážal regálové systémy z Rumunska na Slovensko,“ píšu v príspevku.

Hliadka cudzineckej polície Dunajská Streda po príchode na miesto zistila, že ide o dvoch dospelých štátnych príslušníkov Pakistanu a dospelého štátneho príslušníka Afganistanu. Všetci boli žiadatelia o azyl v Rumunsku.

„Všetci cudzinci boli podrobení vyšetreniu na covid-19 prostredníctvom Hasičského a záchranného zboru,“ dodali policajti.

Salzburg: Nelegálna lyžovačka, prísne kontroly a vysoké pokuty

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info