fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Primátor Bratislavy Vallo: Školy asi ostanú zatvorené aj budúci týždeň

TASR

Bratislavský primátor Matúš Vallo avizuje, že aj napriek rokovaniu vlády a zasadnutiu regionálneho krízového štábu nebude prebiehať otváranie škôl v meste koordinovanou a predvídateľnou formou, píše v statuse na Facebooku.

„Regionálny hygienik nevydal nariadenie a aj pre nasledujúci týždeň platí iba jeho odporúčanie neotvárať školy v Bratislave pre nepriaznivú epidemiologickú situáciu. Keďže jeho odporúčanie nie je záväzné pre zriaďovateľov škôl, jednotliví zriaďovatelia k nemu pristupujú rôzne. Niektoré súkromné školy sú na rozdiel od verejných škôl otvorené už dnes a zrejme budú aj nasledujúci týždeň,“ píše Vallo.

Podľa jeho slov situáciu nepomohol vyriešiť ani COVID automat a je vysoko pravdepodobné, že deti z verejných škôl ostanú doma aj budúci týždeň.

Štát tvrdí, že v Kežmarku je v nemocnici 95 ľudí s Covidom, Kežmarok vie o jedenástich.

„Starostky a starostovia mestských častí totiž v tejto situácii považujú dištančnú formu štúdia za bezpečnejšiu. Niektorí z nich sú však pripravení tam, kde situáciu v nasledujúcich dňoch lokálne vyhodnotia ako menej rizikovú, školy otvoriť (napr. Staré Mesto). Pre záväznú informáciu o otvorení konkrétnych škôl vám preto odporúčame sledovať informácie jednotlivých mestských častí, alebo priamo škôl, kde vaše deti študujú,“ spresňuje Vallo.

„Skrývala som sa v tuneli za zvukov sirén, toto je však premiéra. Očkovať sa nedám,“ tvrdí Kráľovičová

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info