fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Matovičov status šokoval! Ľudia mu to poriadne natreli: „Predvádza sa ako PSYCHOPAT!“

Fikcia / Fotomontáž (via TASR, Shutterstock)

Témou posledných týždňov je referendum, ktoré iniciuje opozícia. Hoci ho prezentuje ako apolitické, na jeho realizácii sa bude podielať nielen strana Hlas-SD, ale aj Smer-SD a zrejme aj mimoparlamentná SNS. Igor Matovič sa rozhodol si z nich poriadne vystreliť. Napokon to však schytal práve on!

Premiér Matovič dlhodobo tvrdí, že svojmu Facebooku sa venuje iba 20 minút denne. Aktivita na jeho profile však svedčí skôr o opaku. To, že sa pod jeho príspevkami klasicky rozprúdi bujará diskusia, je už bežným štandardom.

Premiér si však svojimi statusmi priazeň verejnosti až tak nezískava. Skôr naopak. Dostatočne ju totiž stresuje nielen nekonečný lockdown, pravidelný výter z nosohltanu, ale aj opatrenia, ktoré mnohý považujú za zmätočné.

V poslednom svojom príspevku na Facebooku si začal robiť veľmi nemiestne žarty z iniciovaného regerenda, ktorého sa zjavne vážne obáva. Matovič zverejnil status: „Unikol prvý petičný hárok z Referenda za návrat mafie,“ napísal.

Matovič kašle na ľudí a krajinu. V panike zosmiešňuje demokraciu a šíri hoaxy

Jeho snaha o humor sa mu však vrátila a to doslova ako bumerang! Ľudia mu to poriadne natreli.

Na takéto prezentovanie na sociálnej sieti má však politológ Miroslav Řádek jasný názor, ktorý priniesol portál Pluska. Podľa neho totiž Matovič posiela do väzenia najmä ľudí, ktorí nie sú ani obžalovaní, ani odsúdení. Je to tak popieranie prezumpcie neviny.

„Pravdou je, že predseda vlády nemá úplne správny obraz čo je to právny štát. A aj keď v minulosti kritizoval vládu, často krát to robil prehnane. Nemal problém si aj niečo vymyslieť na svojich oponentov. Napríklad, že Fico má na zahraničnom účte milióny eur, čo sa nikdy nepotvrdilo. Nechová sa inak ako keď bol mladý opozičný politik. V konečnom dôsledku mu to prinesie len nové problémy a on je aj ten, kto tie problémy vykonáva,“ povedal pre Plusku Řádek.

Matovičov výkon: Slovensko je druhé najhoršie na svete v týždennom počte úmrtí na covid-19

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info