fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

„Matovičov čas sa kráti!“ tvrdí Blaha. SMER aktívne rieši referendum o predčasných voľbách

Robert Fico a Ľuboš Blaha / Fotokoláž (via TASR)

„Len pred chvíľou som sa vrátil domov z centrály Smeru – celý deň sme riešili referendum.“ píše na svojom Facebooku poslanec NR SR Ľuboš Blaha

Blaha tvrdí, že opoziční poslanci SMERu dostali od občanov obrovské množstvo správ, v ktorých vyjadrujú obavy, že podpisy, ktoré posielajú Slovenskou poštou, budú zlikvidované. „Vaše obavy sú, žiaľ, na mieste.“ tvrdí Blaha.

„Vzhľadom na to, že rezort, ktorý spravuje poštu, má pod kontrolou mafiánska strana Sme rodina a na čele pošty stojí nominant neoliberálnej SaS, ktorý sa vyhráža zamestnancom masovým prepúšťaním, dôvera v Slovenskú poštu sa logicky rovná nule.“

Blaha nadobudol dojem, že od piatku, kedy to vyzeralo, že s poštovými hárkami nebude žiaden problém, sa situácia zmenila a v pondelok bol odrazu problém vo všetkom. „Aká náhoda. Žeby niekto dostal politický pokyn? Žeby sa niekto preľakol z predčasných volieb?“ pýta sa Blaha.

Slovenská pošta sa ohradila voči vyjadreniam Roberta Fica

„Odrazu pošta trvala na tom, že na obálkach s petičnými hárkami musí byť napísané Referendum 2021. Tým pádom sú takéto obálky ľahšie identifikovateľné pre každého, kto ich chce ničiť a mariť referendum. Je to neuveriteľne podozrivé.“ píše na margo škandálu so Slovenskou poštou, ktorý dnes otvoril predseda SMERu Róbert Fico.

Dnes podľa informácií zo statusu dnes vedenie Smeru rozhodlo, že podá trestné oznámenie na Slovenskú poštu pre podozrenie z marenia referenda, za čo je v núdzovom stave „pálka až 6 rokov“. Podľa poslanca je neuveriteľné, kam je ochotná zájsť táto vláda iba preto, aby prekazila referendum na Slovensku.

„Kričia, že nebudú referendum rešpektovať. Vrieskajú, že referendum presunú až na rok 2022, keď budú najbližšie voľby. A teraz je tu podozrenie, že dokonca zneužívajú na svoje nedemokratické aktivity aj Slovenskú poštu.“ Blaha považuje za šialené, že Slovensko sa v roku 2021 za vlády Igora Matoviča dostalo do štádia, kedy ľudia nemôžu veriť už ani pošte. Ani súdom, ani prokuratúre, ani polícii – a dokonca už ani pošte!

ŠKANDÁL: Niekrtorí členovia vládnej koalície špekulujú ako zabrániť prípadnému referendu

Podľa neho je SMER presvedčený, že ľudí takéto škandály neodradia. „Ani vašou zlobou, ani vašimi gestapáckymi metódami, ani zneužívaním Slovenskej pošty. Slováci vás už majú plné zuby. Chcú žiť v normálnej krajine, na čele ktorej nestoja mafiáni a šialenci.“ rozhorčuje sa Blaha.

„Chcú žiť v štáte, ktorý ich neznásilňuje, nenúti ich špajchlovať sa, neberie im slobodu a živobytie. V štáte, ktorý sa stará o nich, nie do nich. Vidia, že sa rútime do totality a chcú zatiahnuť ručnú brzdu. Slováci chcú žiť v krajine, kde sú psychopati zavretí v ústavoch na to určených a nesedia na úrade vlády. Referendum sa blíži a až sem počuť, ako sa vám z toho rozklepali nožule, pán Matovič – hovorí sa tomu strach.“ uzatvára Blaha svoj status a na záver ešte pridáva“

„Váš čas sa kráti, už čoskoro poputujete tam, kam patríte. Tik-tak-tik-tak.“

Matovič kašle na ľudí a krajinu. V panike zosmiešňuje demokraciu a šíri hoaxy

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info