fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Poslanec Taraba dostal nápad: „Mimoriadne zdaňme firmy, ktoré nečakane zbohatli na pandémii“

Tomáš Taraba / Fotokoláž (via TASR)

Tisícky drobných podnikateľov, živnostníkov, množstvá zamestnancov, celé rodiny priviedla už rok trvajúca pandémia na mizinu. No medzi nami sú aj takí, ktorí rátajú pandemické zisky v stovkách miliónov eur.

Reprofoto FB (@Tomáš Taraba)

„Britská vláda robí zoznam firiem, ktoré parádne zarobili na korone, aby ich extra zdanila.“ Všimol si poslanec NR SR Tomáš taraba a na sociálnej sieti sa na verejnosť i kolegov obracia statusom, v ktorom nabáda na nasledovanie tohto príkladu.

Taraba: Po roku Matovičovho vládnutia žije pod hranicou chudoby takmer 900 000 ľudí

„Ekonomicky nelogické rozhodnutia vlád počas koronakrízy, sú najväčším sociálnym inžinierstvom, ktoré prerozdeľuje bohatstvo. Na jednej strane robí megabohatých a masy ožobračuje.“ Pripomína Taraba.

Poslanec ako jeden z mála politikov vidí aj inam, ako iba do prostredia veľkých manažérskych kancelárií: „Kaderníci, reštaurácie, malé prevádzky pred očami vidia, ako im mizne ich živobytie.“

„Na druhej strane eshopy, farmafirmy, telekomunikačné firmy, veľké obchodné reťazce a kopu im podobných, je vysmiatych od ucha k uchu.“ Dáva do protikladu autor statusu.

„Som za to, aby aj Slovensko uvalilo extra zdanenie pre všetkých, ktorí získali takmer monopolné postavenie na úkor jednoduchých a malých prevádzkovateľov. Uvidíme, čo na to koalícia, či opäť, ako pomohla bankám vrátiť miliardu, sa bude stavať na stranu veľkých alebo im vysvetlí, že je čas sa zo ziskov s ľuďmi podeliť.“ Píše poslanec národnej rady Slovenskej republiky Tomáš Taraba na sociálnej sieti.

Taraba o Matovičovom sne vyrábať ruskú vakcínu: Žiadni Rusi sem nič vyrábať neprídu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info