fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Otváranie škôl na východnom Slovensku: Ktoré mestá školy otvoria a v ktorých zostavajú zatvorené?

FOTO TASR

Otváranie škôl v okresných mestách na severovýchodnom Slovensku sa výrazne líši. Kým Stropkov či Svidník svoje školy otvoria, bardejovské či sabinovské školy zostávajú zatvorené, píše portál Ereport.

Materské a prvý stupeň základných škôl otvára mesto Stropkov. Hovorca mesta však upozornil, že situácia sa môže zmeniť vzhľadom na výsledky testovania. „Situácia sa môže zmeniť, ak by sme zistili nepriaznivé výsledky testovania, respektíve vysokú pozitivitu učiteľov, rodičov a žiakov. Dnes popoludní je však stav taký, že v pondelok školy otvárame,“ uviedol Peter Novák.

Priaznivým epidemiologickým vývojom sa môže pochváliť mesto Svidník. Miestne školy sa tak rozhodli školy otvoriť, uviedla hovorkyňa mesta Kristína Tchirová s tým, že od piatka do nedele nenašli ani jeden pozitívny prípad ochorenia COVID-19, pričom otestovaných bolo až 1750 Svidníčanov.

Situácia v Piešťanoch je zlá. Otvárať školy majú zakázané, o stovku detí sa nemá kto postarať

V Meste Sabinov však situácia vyzerá celkom odlišne. To, či sa sabinovské školy v najbližších dňoch otvoria, zatiaľ nie je známe. „Vzhľadom na informácie z mobilných odberných miest v meste o stúpajúcej miere pozitivity sa prijal záver, že o otvorení škôl sa rozhodne v pondelok, po vyhodnotení výsledkov plošného testovania počas víkendu, s predpokladom ich otvorenia od 9. februára,“ píše radnica na svojej webovej stránke.

Bardejov otvorí materské a prvý stupeň základných škôl najskôr až v utorok. Mesto totiž čaká na stanovisko týkajúce sa britskej mutácii koronavírusu. „V spolupráci s regionálnym úradom verejného zdravotníctva vyhodnocujeme výsledky sobotňajšieho testovania na ochorenie COVID-19, súvisiaceho s návratom do škôl. Čakáme aj na stanovisko týkajúce sa rozsahu výskytu britskej mutácie nového koronavírusu. Tiež zisťujeme záujem rodičov. V pondelok by malo byť známe konečné stanovisko, či školy otvoríme,“ uviedol primátor mesta Boris Hanuščak.

Povinná karanténa po kontakte s nakazeným sa predĺži na 14 dní

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info