fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Primátor Hlohovca Kollár: Školy a škôlky neotvoríme. Navrhuje posunúť jarné prázdniny o týždeň skôr

Miroslav Kollár. FOTO TASR - Andrej Galica

Primátor Hlohovca a koaličný poslanec Miroslav Kollár (Za ľudí) vyhlásil, že v ich meste sa školy a škôlky otvárať nebudú. Navrhuje dokonca vláde, aby v krajoch s najhoršou pandemickou situáciou vláda posunula prázdniny o týždeň skôr, píše na sociálnej sieti.

Kollár Hlohovčanov informoval, že v meste sa školy a škôlky otvárať nebudú a jeho ľudia pracujú na tom, aby rodičia mohli aj naďalej čerpať pandemickú OČR.

„Vzdelanie považujem za mimoriadne dôležité, ale ešte chvíľu musíme vydržať. Budúci týždeň by sme mali mať od ministerstva zdravotníctva informáciu o podiele rýchlejšie sa šíriacej britskej mutácie vírusu, aj výsledky z víkendového testovania, podľa toho budeme spolu s RUVZ upravovať ďalšie opatrenia,“ napísal primátor.

Starostka Karlovej Vsi Čahojová: Zrušili výnimku na nákupy pre ľudí bez negatívneho testu?

Podľa jeho slov vláda by mala zvážiť posunutie jarných prázdnin o týždeň skôr z 27. na 20. februára v Trnavskom, Bratislavskom a Nitrianskom kraji. „Necháme teraz školy ešte dva týždne zatvorené, potom si všetci – deti aj učitelia – týždeň oddýchnu cez prázdninový týždeň, a 1. marca sa snáď už budú môcť všetci vrátiť do škôl,“ navrhuje Kollár.

„A všetko bude aspoň procesne fungovať tak, ako má pre všetkých predvídateľne, bez zbytočných stresov. Nie je to atómová veda. Samozrejme, ak sa epidemiologická situácia v týchto zlých krajoch nezlepší ani za tri týždne, bude treba opatrenia prispôsobiť,“ dodal.

Šéf Slovenskej lekárskej komory Kollár: Pre nedostatok injekcií sme zbytočne vyhodili tisícky vakcín

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info