fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Čo sa stane s vaším telom, keď dlho nemáte sex

Ilustračné foto / Pixabay

Na to, že je sex príjemný a mnohokrát ohromne zábavný, už iste väčšina z vás prišla. Ale sex nám neprináša len tieto dva aspekty, má mnoho rôznych ďalších vplyvov na náš život a možno si ich vôbec neuvedomujete, píše portál Blesk.

Môžeme sa ocitnúť v situácii, ako je práve teraz, kedy sme v totálnej izolácii, a ešte bez partnera, pričom je ťažké nájsť si niekoho nového. Tým pádom sa potom stáva, že naša sexuálna diéta je dlhšia, než by sme chceli. Pozor na to dámy, pretože absencia sexu v našich životoch nemá vôbec dobrý vplyv na naše telo. Toto všetko hrozí, ak si budeme naďalej odriekať telesné potešenie.

Ľahšie ochoriete

Sex je veľmi prospešný pre náš imunitný systém, pretože počas neho tvorí telo protilátky, ktoré pomáhajú nášmu organizmu bojovať s nepríjemnými chorobami, ako je chrípka a prechladnutie. Pokiaľ si budete odpierať sex, vaše šance, že na vás skočí nádcha, sú oveľa vyššie.

Sex podľa horoskopu: Kto najčastejšie predstiera orgazmus a kto „to“ chce robiť s kamarátkou?

Problém sa sebavedomím

Nedostatok sexu, ktorý trvá dlhú dobu, môže ovplyvniť váš mozog a presvedčiť ho o tom, že nie ste dostatočne atraktívna alebo sexy, alebo že ste škaredá a nestojíte za to. To je samozrejme úplná hlúposť! Ale povedzme si to na rovinu, môže to byť jeden z dôvodov, prečo sa nám nedarí nadviazať žiadny vzťah, a tým šance na sex ešte znižujeme.

Problémy s tlakom

Je veľa žien, ktoré milujú šport a nedokážu si bez neho predstaviť svoj deň, ale mnoho žien šport z duše nenávidí a pri pomyslení na potenie v posilňovni sa im robia vrásky. Sex je jediná forma pohybu, ktorá je v ich prípade znesiteľná. Pokiaľ o túto jedinú pohybovú zložku svojho života prídu, je možné, že sa objavia problémy s krvným tlakom, pretože pravidelným cvičením ho posilňujete a predchádzate tak napríklad tiež srdcovému zlyhaniu.

81 členov swingers párty dostalo pokutu za orgie počas pandémie

Depresia a stres

Počas milovania dochádza v tele k mnohým procesom a okrem iného zažívame aj všetky tie super pocity, ktoré nás pozitívne naladia. Ak sa tohto procesu vzdávame, hormóny šťastia sa nám nebudú vyplavovať do krvného obehu a budeme oveľa náchylnejší k depresiám a podľahneme oveľa ľahšie stresu.

Bez sexu tak musíte nájsť iné aktivity, ktoré vášmu organizmu pomôžu s produkciou serotonínu, oxytocínu a ďalších hormónov šťastia.

Sexuálne trendy v roku 2021: Sex ako meditácia, ale aj dôraz na orgazmus oboch partnerov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info