fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Pellegrini o Lipšicovi: Raz je na strane vrahov, raz je na strane obetí

Predseda strany SMER-SD Robert Fico (vľavo) a Peter Pellegrini. FOTO TASR - Martin Baumann
Poslanec a šéf Hlasu Peter Pellegrini vyhlásil, že ak bude za špeciálneho prokurátora vyhlásený exminister Daniel Lipšic, všetky nasledujúce kroky Úradu špeciálnej prokuratúry môžu byť napadnuté tým, že je za nimi politika, píšu Topky. 

Podobnými slovami sa k tejto téme vyjadril aj bývalý premiér Róbert Fico, podľa ktorého jeho strane Smer-SD nevyhovuje ani jeden z kandidátov.

Pellegrini ďalej uviedol, že on, ako aj jeho poslanci sa na voľbe zúčastnia, aby zvýšili kvórum. „Na voľbe sa zúčastníme. Určite nebudeme hlasovať za neprokurátora, pretože by sme zmenili svoj zásadný postoj. Na špeciálnej prokuratúre, ako aj na generálnej má byť v čele človek, ktorý celý život strávil na prokuratúre, nemal by to byť bývalý aktívny politik, človek zamotaný vo všetkých možných kauzách a súdnych procesoch, raz je na strane vrahov, raz je na strane obetí,“ uviedol Pellegrini, ktorý dodal, že ak koalícia zvolí Daniela Lipšica, potvrdí to slová opozície, že „legislatívne zmeny v oblasti voľby generálneho a špeciálneho prokurátora boli účelové“.

Fico: Smer podporuje referendum o predčasných voľbách. Ľudom uhradí náklady na zber podpisov

Ficovi podľa jeho slov taktiež nevyhovuje ani jeden kandidát. „Rozhodneme sa na poslaneckom klube, aký bude náš ďalší postup, ale nám nevyhovuje žiaden kandidát,“ uviedol líder Smeru s tým, že voľbu generálneho prokurátora považovali za podstatnú záležitosť, a preto sa na voľbe zúčastnili, čo však neplatí v tomto prípade. U špeciálneho prokurátora nemajú rovnaký názor, pretože Generálna prokuratúra (GP) SR podľa jeho slov funguje riadne. Smer-SD voliť pôjde, ale postup ešte dohodnú. Avšak aj Fico netajil svoje pochybnosti z politických zámerov v prípade, že by bol zvolený spomínaný Daniel Lipšic.

Lipšic je jediný minister spravodlivosti, ktorý sa udržal vo funkcii vďaka korupcii, tvrdí Kaliňák

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info