fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Matovič podkopáva nohy vlastnej vláde. Na Facebooku brojí proti otváraniu škôl

Foto: TASR

Premiér Igor Matovič zverejnil na sociálnej sieti status, v ktorom tvrdí, že je riskantné vypočuť názor odborníkov, čo hovoria, že otváranie škôl je bezpečné. Odvoláva sa pritom na okolnosť, že počty infikovaných na Covid-19 neklesajú.

„Ťažko sa mi to hovorí, ale mimoriadne sa obávam, že vypočuť dnes hlas odborníkov, ktorí považujú otváranie škôl za bezpečné a k tomu zároveň urobiť výnimky podľa návrhov koaličných strán, je príliš veľké riziko,“ odkazuje vláde cez Facebook premiér.

Podľa neho ak sa otvoria školy, zároveň pôjde do práce asi 150 tisíc rodičov. V tejto súvislosti a bez bližšieho vysvetlenia Matovič hovorí o tom, že takzvaná britská mutácia koronavírusu je agresívnejšia a údajne zabíja viac ľudí. Premiér odkazuje na bližšie nešpecifikované údaje Úradu verejného zdravotníctva, z nich má údajne vyplývať, že „z laboratórií vykonávajúcich diagnostiku SARS-CoV-2 sa zatiaľ z 1360 klinických vzoriek pozitívne testovaných RT-PCR podarilo v 71 % diagnostikovať britský variant B1.1.7 SARS-CoV-2“.

Ministerstvo vydalo manuál návratu do škôl. Napriek tomu môžeme očakávať chaos

„Viem, že život v koalícii je o ústupkoch. Zároveň úprimne verím, že dohoda v koalícii bude sledovať prioritne ochranu zdravia a životov, a nie percentá popularity aktérov,“ komentuje situáciu Matovič a varuje, že otvorenie škôl bude mať za následok zhoršenie pandemickej situácie.

Škandál: Štát nám predával stonásobne predražené pomôcky, tvrdia obce v okrese Nitra

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info